Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Trabzonspor'dan Yıldırım'a Sert Cevap

18.02.2012 15:26
Google ReklamlarıGoogle Chrome'u İndirinDaha hızlı ve kolay arama için Google web tarayıcısını indirin.www.google.com/chrome Trabzonspor, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın bugün bir gazetede yayınlanan ifadeleriyle ilgili açıklama yaptı.

Trabzonspor, tutuklu Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Hürriyet gazetesinde yayınlanan ifadeleriyle ilgili açıklama yaptı.

Trabzonspor resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Şike soruşturmasının ardından başlayan mahkeme sürecinde özellikle bazı sanıkların, haklarındaki iddialara cevap vermek yerine sürekli gündemde kalabilmek adına yaptıkları açıklamaları büyük bir hayretle izlemekteyiz. Hukukun işleyiş biçimi ortadayken, isnat edilen suçların delilleriyle çürütülmesi arayışı yerine, adeta kamuoyunu etkileyerek konuları farklı yönlere çekme çabaları dikkatlerden kaçmamaktadır. Bu vesileyle Trabzonspor Kulübü olarak sürecin başından beri olduğu gibi yargıya güvenimizi bir kez daha yineliyor, bu kişilerin suçlarına ortak arama çabalarını da kamuoyunun takdirine bırakıyoruz" denildi.

AZİZ YILDIRIM'IN SAVUNMASI İLE İLGİLİ ÇIKAN O HABER

Aziz Yıldırım, yargılandığı şike davasında kendisini savunurken kullandığı ifadelerinde Trabzonspor'u zan altında bırakmıştı. Yıldırım, şike ile ilgili araştırma yapmak isteyenleri Trabzonspor-Beşiktaş ve Trabzonspor-Galatasaray maçlarını incelemeye davet etmişti.

Ayrıca Hürriyet Gazetesi'nden Ahmet Ercanlar'ın haberine göre Aziz Yıldırım savunmasında Trabzonspor'a karşı ağır ithamlarda bulunacak. İşte o haberin Trabzonspor'u ilgilendiren bölümleri:

"TRABZON, SİVASSPOR'A TEŞVİK VERMEK İSTEDİ"

Geçtiğimiz sezon ligde şampiyonun belirlendiği Sivasspor- F.Bahçe karşılaşması iddianamede F.Bahçe'nin suçlandığı en önemli karşılaşma. Bu karşılaşmayı 4-3 kazanan sarı lacivertliler şampiyonluk kupasını kaldırmıştı.

Bu maç öncesi Trabzonlu Zeki Mazlum, Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz'a 1 milyon dolar teklif eder. Otyakmaz, bu teklifi reddedince Mazlum'un "Ak Parti il teşkilatından 5 milyon dolar alırız" dediği tapelerde yer alıyor (Sayfa 6- tapeler sayfa 25).

Aziz Yıldırım savunmasında Trabzonspor hakkındaki teşvik iddialarında ismi geçen Zeki Mazlum hakkında yalan ifade verildiğini belirtiyor. Şener'in ifadesinde Trabzon'da tek bir güvenlik şirketi olduğunu ve bu nedenle zorunlu olarak Zeki Mazlum ile iş yaptıklarını belirttikleri ancak Trabzon'da 4 tane güvenlik şirketi olduğunu ve Şener'in bu konuda doğruyu söylemediğini belirtiyor.

"TRABZON, A.GÜCÜ İLE GABRİÇ KARŞILIĞI ANLAŞTI"

Hatırlanacağı gibi F.Bahçe geçtiğimiz sezon ligin 32. haftasında A.Gücü'nü 6-0 yenmiş ve iddianamede bu karşılaşmada şike olduğu ifade edilmişti. Ancak Aziz Yıldırım savunmasında bu karşılaşma ile ilgili Trabzonspor'un teşvik primi teşebbüsünde bulunduğunu belirtiyor.

Yıldırım'ın savunmasında F.Bahçe- A.Gücü karşılaşması öncesi Trabzonspor'un Gabriç'in bonservisinin A.Gücü'ne bedelsiz verilmesi karşılığında anlaşma yaptığını ve bu konunun kamuoyunun dikkatinden bilinçli olarak kaçırıldığını ve 'ince ince' hasıraltı edildiği iddia ediliyor. (Sayfa 7-8 Savcının Ankara Cumhuriyet Savcılığı'na gönderdiği yazı da var, tapesi 9. sayfada) F.Bahçe hakkında kullanılan inşaat ve tarım kavramları sürekli gündemde tutulurken Nevzat Şakar'ın 'demir işi' demesi ile kimsenin ilgilenmediği belirtiliyor. (Bu tapeler savunma klasöründe yer alıyor)

VE FiNAL CÜMLELERİ

Aziz Yıldırım savunmasının bu bölümünün sonunda daha bir çok örnek verebileceğini söylüyor. Ve bölümü şöyle bitiriyor: "Sonuç olarak burada sıraladığım gizlenen, gözden kaçırılan Trabzonspor ile ilgili iddialar, kullanılmayan, hasır altı edilen deliller ve şike davası hakkında daha sayısız örnekler verebilirim."

Bu haber toplam 1804 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri