Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bakan'dan Fenerlileri Çıldırtacak Sözler

09.01.2012 13:22
Trabzon'da bir açılışa katılan Erdoğan Bayraktar, şampiyonluk kupasıyla ilgili öyle bir açıklama yaptı ki...

Trabzon'da bir açılışa katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Trabzonspor'un hakkı olan kupasını almak için çok ince ayarlı bir çalışma yaptıklarını söyledi.

Trabzon Belediyesi'nin yapımını tamamladığı yolun açılış törenine katılan AK Parti Trabzon Milletvekili ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, konuşmasının bir bölümünde Trabzon'un Türkiye için çok önemli olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Trabzon gülerse Türkiye güler. Trabzon kalkınırsa Türkiye çok büyük mesaj verir. Şimdi bizim hakkımız olan Trabzonspor'umuzun kupasını almak için de çok ince ayarlı bir çalışma yapıyoruz. İnşallah hakkı olan Trabzonspor
'umuzun kupasını da Trabzonspor'un müzesine getireceğiz. Allah inşallah bunu bize nasip edecek."

Bayraktar bu sözlerinin ardından törene katılanlardan büyük alkış aldı, açılışın ardından bir grup Trabzonspor taraftarı da Bakan Bayraktar'a bordo–mavi kaşkol taktı.

TRABZONSPOR'A UEFA DESTEĞİ

Halen soruşturma aşaması devam eden "Futbolda Şike" araştırması kapsamında UEFA'nın yönlendirmesi ile Fenerbahçe, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından, Şampiyonlar Ligi organizasyonundan men edilmişti. Fenerbahçe'nin organizasyondan men edilmesi ile birlikte onun yerine Trabzonspor organizasyondaki yerini aldı.

Bu gelişme üzerine, dolaylı da olsa şampiyon ilan edilmiş olan Trabzonspor'da yeni bir talep ortaya çıkmış oldu. Şampiyon klüp yerine gösterilen Trabzonspor lig kupasını da talep etti.

Lig Kupası henüz teslim edilmesi de kupanın Trabzonspor'a verilip verilmeyeceği de yetkili makamlar tarafından araştırılıyor. Söz konusu kupa meselesinin şike soruşturması ile aynı anda tamamlanacağı tahmin ediliyor.
 

Bu haber toplam 1772 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri