Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

New York'ta TRABZONSPOR Rüzgarı

31.05.2011 23:00
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen New York Türk Günü Yürüyüşü ve Balosunda bu sene Trabzonspor ve Karadeniz Rüzgarı esti.
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen New York Türk Günü Yürüyüşü ve Balosunda bu sene Trabzonspor ve Karadeniz Rüzgarı esti.

 

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) tarafından bu yıl 30′uncusu düzenlenen Türk Günü Yürüyüşüne New York ve New Jersey başta olmak üzere pek çok eyaletten gelen Türkler ellerinde Türk bayraklarıyla Manhattan sokaklarında coşku içinde yürüdüler.

 

 
New York sokakları Trabzonspor tezahüratlarıyla ve kemençe sesiyle inledi
Trabzonspor ve Türk bayraklarıyla birlikte yürüyüşe katılaran Trabzonspor USA Derneği üyeleri bol bol tezahürat yaparak New York’da tam anlamıyla “Karadeniz Fırtınası” yaşattılar.

 

TrabzonsporUSA derneğinin float’u Kemençe üstadı Gürkan Genç’in türküleri ile şeref türübününe yaklaşırken TADF ve  aynı zamanda TrabzonsporUSA Başkanı Kaya Boztepe ve eski başkan Erhan Atay ayağa kalkarak TrabzonsporUSA üyelerine tempo tuttu.

 

Yürüyüşün tamamlanmasının ardından, Türk Günü Festivali düzenlendi. Trabzonspor USA Derneği   tarafından açılan standa taraftarlar yoğun ilgi gösterdi.

Türk Günü Yürüyüşünden bir gün önce düzenlenen Geleneksel baloda ise Dokuz Eylül Üniversitesi’nin Dünya Şampiyonu folklor grubunun yaptığı horon gösterisi beğeniyle izlendi.

Bu haber toplam 2796 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri