Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Trafik Denetiminde Fıkra Gibi Olaylar

02.01.2011 09:35
Yeni yılın ilk dakikalarında trafik denetimi yapan polis ekipleri ile alkollü vatandaşlar arasında ilginç diyaloglar yaşandı.

Kimi vatandaş, 'Böyle bir günde alkol muayenesi mi yapılır?' diyerek polise çıkışırken, kimi MİT için çalıştığını söyleyip ceza kesilmesinden kurtulmaya çalıştı.

Sürücülerden bazıları alkolmetreyi, plastiğe alerjisi olduğu gerekçesiyle üflemeyi reddederken, bazısı 'Yılbaşında alkol muayenesi mi yapılır?' diyerek polise çıkıştı. 590 TL'lik cezayı ödememek için MİT'te çalıştığını söyleyen bir sürücü ise 102 promil alkollü çıkınca polis, ehliyetine el koydu.

Trafik cezalarının yeni yılın gelmesiyle yükselmesinden haberlerinin olmadığını dile getiren bir sürücü ise, "Daha çok çalışır, cezamızı öderiz." diye konuştu. Konya'da ise fıkralara konu olacak bir olay yaşandı.

42 KT 759 plakalı otomobili kullanan alkollü sürücü, merkez Selçuklu ilçesi Adalhan Kavşağı'nda trafik polislerinin uygulama yaptığını fark edince, yoldan geçen yaya Haldun Torunoğlu'ndan (26), durumu anlatarak aracı kullanmasını rica etti. Sürücü koltuğundaki Torunoğlu, yapılan alkol muayenesinde 76 promil alkollü çıktı. Bunun üzerine araç sahibi "Madem alkollüydün, niye direksiyona geçtin? Biz kaçıp gidecektik.'' diyerek genç sürücüye sitem etti. Torunoğlu'na, alkollü araç kullanmaktan 590 lira para cezası kesildi, ehliyetine de 6 ay el konuldu. Öte yandan Türkiye ve dünyada ilginç olaylar yaşandı.

Bu haber toplam 1628 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri