Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Tren Kemal' yine demir yolu istedi

13.01.2011 16:47
Adı 'Tren Kemal'e çıkan Demirel, yine demir yolu istedi.

Demiryolunun sanayi şehri Bursa'ya ulaştırılması için defalarca yürüme eylemi yapan CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel, Bursa'ya demir yolu yapılması için başlattığı kampanya için destek turlarını sürdürüyor.

'Bursa'ya demir yolu istiyoruz' kampanyası çerçevesinde Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Bursa şubesini ziyaret eden Kemal Demirel, işadamlarından kampanyaya destek olmalarını istedi. Bursa'nın Türkiye'nin en önemli şehri olduğunu belirten Demirel, Bursa'nın sadece yolcu treni değil, asıl ihtiyacının yük treni olduğunu söyledi.

Gelişmiş ülkelerin 1973 yılındaki petrol krizinden sonra özellikle ulaşım politikalarında demir yolunu ön plana çıkarttıklarını vurgulayan Demirel, Bursa'ya demir yolu gelmesiyle birlikte devletin 36 milyar kara geçeceğini savundu. Bursa'nın sadece futbolda değil her konuda şampiyon olacak potansiyeli olduğunu kaydeden Kemal Demirel, "Yıllardır demiryolu gelmesi için eylemler yapıyoruz, bas bas bağırıyoruz. Büyük potansiyele sahip Bursa, geçen sezon futbol takımının şampiyon olmasıyla büyük bir atak yaptı. Bursa ulaşımda da şampiyon olmalıdır, ancak bunun için demir yolu şart. Demir yolu sadece Yenişehir'e bağlanmamalıdır, Bandırma ve Bilecik'i kapsayacak şekilde olmalıdır ki sanayi gücüne güç katabilsin." dedi.

TÜGİAD Bursa Şube Başkanı Ali Şakir Tatveren ise projeye destek olduklarını kaydetti.

 

Kaynak:
Bu haber toplam 2234 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri