Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tribündeki kavga niye çıktı?

23.09.2013 02:19
Beşiktaş ile Galatasaray arasındaki derbinin son 10 dakikasında tribünlerde kavga eksik olmadı. İki grup taraftar bayrak sopaları ile birbirlerine girdi.

Beşiktaş'ın taraftar grubu Çarşı ile yeni bir oluşum olan 1453 Kartal grubu arasında gerginlik hiç bitmedi... Uzun süre sözlü tartışma yaşayan iki grup arasında karşılaşmanın sonlarına doğru da kavga çıktı...

Gruplar, bayrak sopaları ile birbirlerine saldırdı.

OLAYLARDA ÇARŞI'NI ROLÜ VAR MI?

İddialara göre Gezi Parkı olaylarında aktif rol üstlenen Çarşı Grubu'na yönelik provokasyon vardı. Yine iddialara göre saha karışmadan önce tribünlerle büyük bir gerilim yaşandı. Maç boyunca tekbir getiren 1453 Kartal taraftar grubuna başta Çarşı olmak üzere taraftarlar tepki gösterdi. Taraftarlar arasındaki bu gerilim karşılaşma boyunca sürdü.

PROVAKASYON İDDİASI

İsmet Berkan, twitter hesabından sahaya inen grubun Çarşı taraftarı olmadığını söylerken, CHP'li Sezgin Tanrıkulu, Beşiktaş Galatasaray maçına dört savcının görevlendirildiğini ve bunu Meclis'in gündemine taşıyacağını yazdı. Ergun Babahan ise Çarşı Grubu'nun sahaya indiğini söyleyenlerin kötü niyetli olduğunu iddia ederken, Çarşı ise resmi twitter adresinden olayları, 1453 Kartal'ın çıkardığını yazdı.

 

 
YAZETE.COM
Bu haber toplam 1670 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri