Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TRT HABER 3 YILDA ZİRVEYE YERLEŞTİ

19.03.2013 01:15
3 yıl içinde, Türkiye'deki 28 haber kanalını geride bırakarak zirveye yerleşen TRT Haber, yurt dışında da adını duyurdu.

18 Mart 2010 tarihinde yayın hayatına "merhaba" diyen TRT Haber, 3 yıldır hayatımızda.

3 YILDA 28 HABER KANALINI GERİDE BIRAKTI

TRT Haber, tarafsız yayıncılığı, hızlı haberciliği, her geçen gün gelişen haber ağı ve kritik zamanlarda yaptığı kapsamlı yayınlarıyla 3 yıl içinde, Türkiye'deki 28 haber kanalını geride bırakarak zirveye yerleşti.

YURT DIŞINDA 'BÜYÜK ÖDÜL'

Bugüne kadar kaliteli yayıncılık anlayışıyla Türkiye'de sayısız ödül alan TRT Haber, yurt dışında da adını duyurdu. "Eutelsat TV Ödülleri Yarışması'nda 19 ülkeden 120 kanalın birincilik mücadelesi verdiği yarışmada da "Halkın Seçtiği Kanal" kategorisinde "Büyük Ödüle" layık görüldü.

SON DAKİKA HABERCİLİĞİNİN TARTIŞMASIZ LİDERİ

TRT Haber, Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Böken yönetiminde, yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda önemli habere imza attı. Yaygın haber ağı ve habercilik refleksi sayesinde son dakika haberciliğinin tartışmasız lideri haline geldi.

TÜRKİYE'NİN SESİ

Kapsamlı haber bültenlerinin yanı sıra çok farklı konu ve konukların yer aldığı canlı yayınlanan "Gündem" programlarıyla da Türkiye'nin sesi oldu. Neler Oluyor, İnce Çizgi, Açı, Ufuk Çizgisi ve 45 Artı gibi tartışma programlarıyla kamuoyu oluşumuna katkı sağladı.

HERKESE HİTAP EDİYOR

TRT Haber, ödüllü belgesellerinin yanı sıra; Ömür Dediğin, Kuklagiller, Güzel Ülke, Yol Arkadaşım, Haber Tadında, Meclis Taksi, Uçuyorum, Sosyal Medya, Gündem'e Özel, Spor Kritik gibi birçok renkli ve özgün programıyla da herkesin kendine hitâp edecek yapımlar bulduğu, bir kanal olma başarısını gösterdi.

EN ÇOK İZLENEN HABER KANALI

Bugün, TRT Haber hemen her yaş ve sosyo-ekonomik statü grubunda Türkiye'nin "en çok izlenen Haber Kanalı" konumunda ise bunda toplumu bilgilendirirken, insanların farklılıklarına özen gösteren ve değerlerine saygı duyan bir habercilik anlayışı benimsemesinin çok büyük rolü vardır.

Gazeteciler 

Bu haber toplam 2098 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri