Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TRT'den Hıncal Uluç'a çok sert cevap

05.02.2011 12:14
TRT "bir yalan makinasını" deşifre ediyoruz dedi ve işte bu açıklamayı yayınladı.
KAMUOYU DUYURUSU

Geçmişte TRT'den nemalanıp bugün her dem TRT'ye vuranlar; siyah beyaz nostaljisi içinde “Zavallı TRT” deyip; zavallı hallerini sergileyeceklerdir!

05.02.2011 tarihli Sabah Gazetesi'nde, Hıncal Uluç isimli yazar, TRT'nin kendisine yazdığı tekzip metnini cevaplamak yerine, bilgi yanlışlarıyla dolu; kötü niyet taşıyan bir yazı kaleme almıştır.

İlgili yazarın, kendisine olmasa da okuyucusuna olan saygımızdan dolayı aşağıdaki kamuoyu duyurusunu yaparak; “bir yalan makinasını” deşifre ediyoruz...

TRT'Yİ, TELEVİZYON İZLEMESİNİ BİLENLER İÇİN GELİŞTİRİYORUZ

Yazarlıkta, tek malzemesi televizyon izlemek olanlar için TRT iyi bir kaynaktır.

Yayın teması farklı 14 televizyon kanalımız, oturduğu yerden kurum yöneten yazarları da fikir sahibi yapar!

Yeter ki bu tür yazarların, televizyon izlemeyi bilip; izlediğini anlama kapasitesi bulunsun.

TRT, 2011 Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları'nın yayınını büyük bir başarıyla sürdürmektedir ve günlük ortalama 12 saat yayın yapmaktadır. Gümüş madalya kazandığımız buz pateni yarışması TRT-AVAZ'dan canlı; diğer kanallarımızdan banttan yayınlanmıştır. Yine bu sporcularımız birçok kanalımızda röportaja çıkartılmıştır.

Müsabakaları yerinden izlemek bir yana televizyondan bile izleyemeyen bir zihniyete; TRT çalışanlarının Erzurum'daki fedakar çalışmalarını anlatmamız çok zor.

MAİL GELMEDİ, DEMEK; YALANIN TA KENDİSİDİR

Açıklama bana gelmedi deyip, hakaret eden yazara; mail kutusuna bakmayı öğrenmesini ya da -kamuoyuna açıklayabileceğimiz-, bizim mail gönderdiğimizi ispatlayan bilimsel doneleri incelemesini tavsiye ederiz.

Yine “TRT gelmedi demedim”, diyen birisinin kendi yazısındaki “Gelmeyen kimdi biliyor musunuz, Sayın Erdoğan?. TRT!. Türkiye Radyo Televizyonu yani” satırlarını görmemesini de kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

TRT'DEN NEMALANLAR, TRT VERGİLERİNİ HATIRLADILAR

Hıncal Uluç isimli yazar, okuyucusuna sürekli TRT'nin kendisinin vergileriyle işlediğinden dem vuruyor. Tek bir programı 99 bölüm uzatan ve 10 yıl öncesinin rakamlarıyla TRT'den hatırı sayılır ücretler alırken (kendisi bu paraya yazılarında “çekirdek parası” diyor.) Türk Halkı'nın vergileri niçin gündeme gelmiyordu?

Hıncal Uluç'un ne kadar vergi verdiğini bilmiyoruz ama; vergilerle işleyen bir kurumdan ne kadar “kazanç elde ettiğini” biliyoruz!

TRT, geçmişin peşkeşlerine son verdi ve son iki yılda ülkemizin parlayan yıldızı oldu.

ZAVALLI OLAN, GERÇEKLERİ GÖRMEYENDİR

Türkiye içinde onlarca ödül alan yurt dışındaki tüm yayıncı birliklerinde yönetime giren TRT, izlediğini anlayanlar; anladığını aktarabilenler için büyümesini sürdürecek ve pek yakında TRT-SPOR kanalını açarak, kötü niyetlilere “rahatsızlık vermeye” devam edecektir.

Geçmişte TRT'den nemalanıp bugün her dem TRT'ye vuranlar da; siyah beyaz nostaljisi içinde “Zavallı TRT” deyip; zavallı hallerini sergileyeceklerdir!

TRT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 

Bu haber toplam 2438 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri