Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TRT'de Başörtülü Sunucu

23.05.2013 11:22
TRT'de bir ilk. Kamuda türban serbestliği tartışıladursun, TRT Şeş'te sabah kuşağında yayınlanan haber programı Dengê Sibê'nin tesettürlü sunucusu hafta içi her gün ekrana çıkıyor.

Sözcü gazetesi bugün Uluç'un ekrana türbanla çıkmasını haber yaptı ve yeni bir durum gibi okurlarına sundu.

Ancak Şanlıurfa İmam Hatip Lisesi ve ardından Harran Üniversitesi'nden mezun olan Melahat Uluç halen TRT 6'da, Sabahın Sesi (Dengê Sibê) programını Mart ayından beri sunuyor. Hafta içi her gün saat 8:30'da yayınlanan programın sözleşmeli personeli Uluç, Mart ayından beri ekrana türbanıyla çıkıyor.

İNTERNET SİTESİNDEKİ TANITIM FİLMİNDE YOK

TRT6′nın internet sitesinde programın tanıtım filminde Uluç'un tesettürlü görüntüsüne yer verilmiyor ancak Mart ayından beri Uluç programı sunuyor.

Öte yandan Cumhuriyet ve SÖZCÜ gazeteleri Melahat Uluç'un yayına tesettürlü çıkmasını çok sert tepki göstererek anayasa suçu işlediğini iddia etti

TRT'nin ilk başörtülü sunucusu, ulusalcı kesimi çileden çıkardı. TRT 6'te Dengê Sibê (Sabahın Sesi) adlı programı sunan sunucunun anayasayı çiğnediğini iddia eden ulusalcı haber sitelere, RTÜK'ü göreve çağırdı. TRT'nin tarafsızlığını yitirmemesini, RTÜK'ün de konuya seyirci kalmamasını isteyen haber siteleri, durumun anayasaya aykırı olduğunu ifade ettiler.

Bu haber toplam 7518 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri