Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TRT'ye demediklerini bırakmadılar

14.08.2011 15:02
TRT Haber dün Karayılan'ın yakalandığını duyurdu. Doğrulama bir gün gecikince TRT Haber'e öyle şeyler dediler ki içinde özür dileyen tek bir isim oldu.

PKK’nın elebaşlarından Murat Karayılan’ın İran’da yakalandığı iddiası, dün TRT Haber televizyonunda “Flaş haber” olarak duyuruldu. Bu haberin ardından TRT Türk muhabiri Tahran'dan bu haberi yalanladı ve haber geri çekildi.

Karayılan yakalandı iddiaları twitter'da da büyük yankı uyandırdı. TRT'nin iddiayı verdikten sonra haberi geri çekmesine bazı gazeteci ve televizoncular da tepki gösterdi.

Ancak bugün İran Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Alaaddin Burucerdi, Fars Haber Ajansına yaptığı açıklamada, terör örgütü elebaşı Murat Karayılan'ın, İran tarafından yakalandığını duyurdu.

Fakat şuana kadar Türk hükümeti kaynakları, PKK elebaşı Murat Karayılan'ın yakalandığını henüz teyit etmedi.

İşte TRT'nin dünkü flaş haberinden sonra twitter'da yaşanan Karayılan depremi...

Candaş Tolga: "TRT haberi geri çekti"

Erdoğan Aktaş: "TRT Murat Karayılan'ın yakalandığını iddia ediyor. "Karayılan'ı yakaladık" diyen İran sakın bizimle 'PEJAK' geçiyor olmasın. :)"

Ali Atıf Bir: "TRT zamaninda zakkumcu prof'un kansere care buldugunu aciklamis ve insanlar cig cig zakkum yeyip zakkum suyu icip mortu cekmislerdi!!"

Nazlı Öztarhan: "TRT Haber Murat Karayılan'ın İran tarafında yakalandığını söylüyor. Henüz teyit edilmese de iddiası bile çok önemli çokkkk... TRT, örgüt üyesi Murat Karasaç'la, Murat Karayılan'ı karıştırdı mı? Öyleyse teyitsiz bilginin dk.larca ekranda kalması habercilik adına fiyasko"

Serdar Cebe: "TRT Haber sunmayacak, anlatacak diye röportajı vardı Gn. Yayın Yn Ahmet Böken'in. Karayılan haberiyle anlatmaya başladılar heralde..

Karayılan haberi aspar çıkarca TRT haber sunmayacak Hikaye Haberler anlatacak diyebilir miyiz. İnşallah doğrudur Karayılan'ın yakalandığı"

Turhan Bozkurt: "Gazeteciler için acı tecrübe örneği olarak tarihteki yerine aldı TRT'nin 'Murat Karayılan yakalandı' altyazısı"

Cüneyt Özdemir: "TRT haber'de bir altyazı 'Murat Karayılan'ın İran tarafından yakalandığı iddia ediliyor'"

Şaban Arslan: "TRT Haber'e göre murat karayılan yakalandı. ama anf'den hemen açıklama geldi. "pkk yalanladı" dedi anf"

Balçiçiek İlter: "Roj tv yalanlamis karayilan roportaji yayinlanacak diyorlar ama aldigim bilgiye gore roportaj eski tarihli"

Ceyda Karan: "TRT'nin Tahran muhabiri hakan_çelik71'ten al haberi... Al işte İranlılar karayılan haberin türk tv ve internet sitelerinden almaya başlamış. Simdi de uzeltme haber bekliyoruz.. 'aa pardon iddia dogru degilmis meger, muhabirimiz de dogrulatamadi zaten' diye.. Pes yani..

Boyle hbercilik olur mu yahu! Daha muhabirine dogrulatamadan haberi verip sonra da basbayagi rezil olmak!

(BUGÜN) Arkadaşlar, Anadolu Ajansı haberini, İran Meclisi Milli GÜvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Burucerdi'ye dayandırıyor.

Zeynep Gürcanlı: "Vay vay vay; Murat Karayilan yakalanmis İran sinirinda. TRT verdi. buyuk haber"

Deniz Zeyrek: "Karayılan'ın yakalandığını doğrulamıyorlar. TRT %yüz teyid almadan,2 kere kontrol etmeden haber yaptıysa bu 1 kamu yayıncılığı skandalıdır."

(BUGÜN) TRT Hepimizi utandırdı.. Karayılan gerçekten yakalanmış

Emre Uslu: "Iran kaynaklarinda simdilk haber yok temkinli olmali. Ama Ocalan'in yakalanmsi da gec duyrulmustu hatirladigim kadariyla.."

Erhan Çelik: "Murat Karayılan olduğu iddia edilen kişi Roj Tv'ye bağlanıp yakalanmadım diyor. Neler oluyor yahu?!"

 

Bu haber toplam 2366 defa okunmuştur
TİZZİ REFTAR OLANIN
R. A
tizi reftar olanın payine damen dolaşır, İrişir menzili maksudaaheste giden. .....Acele etmeyecen kardaş sabırlı olucan,,,, acele giden ecele gider.
14 Ağustos 2011 Pazar 15:40
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri