Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Trump: İsrail'e Kudüs için benden öncekiler söz verdi

28.04.2018 01:06
Trump, 2017'nin Aralık ayında Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etmesi hakkında konuştu. "ABD Başkanı, bu karar benden önceki başkanlar tarafından alınmıştı" şeklinde konuştu.

Almanya Başbakanı Angela Merkel'i ağırlayan Donald Trump, basın mensuplarından Kudüs hakkında gelen bir soru doğrultusunda, eski başkanları suçladı. Kudüs'ün İsrail'in başkenti olması kararını kendisinden önceki başkanların aldığını dile getiren Trump, "Bunu yapacak cesaretleri yoktu" dedi.

 

Trump: İsrail'e Kudüs için benden öncekiler söz verdi

 

"İRAN ORTA DOĞU'DA KAOSU BESLİYOR"

Yapılan basın toplantısında İran konusuna değinen ve Merkel ile de bu konuyu değerlendirdiklerini söyleyen Trump, "İran rejimi Orta Doğu’da şiddeti, kan dökülmesini ve kaosu besliyor. Bizler katil rejimin nükleer silahlara sahip olmaya daha fazla yaklaşmasını engellemeliyiz ve İran tehlikeli füzeleri yaygınlaştırmayı ve terörü desteklemeyi durdurmalı" şeklinde konuştu.

 

Trump: İsrail'e Kudüs için benden öncekiler söz verdi

 

Donald Trump, ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma ve büyükelçiliğini taşıma kararı hakkında gelen bir soru üzerine, "Kudüs yıllardır söz verilen bir konuydu, biliyorsunuz Kudüs’te büyükelçilik. Başkanlar tarafından yıllarca söz verildi. Kampanyalarında bu sözü verdiler ama gerçekleştirecek cesareti bulamadılar. Ben gerçekleştirdim" ifadelerini kullandı."İSRAİL'E BENDEN ÖNCEKİLER SÖZ VERDİ"

Trump, Avrupa Birliği ile olan ticari açıkla ilgili olarak Merkel’i, Almanya’yı veya Avrupa Birliği’ni suçlamadığını söyleyerek, "Kendimden evvelki başkanları suçluyorum" dedi.

 

Trump: İsrail'e Kudüs için benden öncekiler söz verdi

Bu haber toplam 2620 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri