Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TSK: 124 hedef vuruldu

19.08.2011 13:15
Genelkurmay Başkanlığı: Havadan 28 hedef, topçu atışıyla 96 hedef vuruldu.

Genelkurmay Başkanlığı, Irak'ın kuzeyinde Kandil Dağı, Hakurk, Avaşin-Basyan ve Zap bölgelerinde tespit edilen bölücü terör örgütüne ait 28 hedef grubuna, Türk Hava Kuvvetleri uçakları tarafından dün sabah ve akşam saatlerinde etkili bir hava harekatı icra edildiğini, hava harekatıyla koordineli olarak aynı bölgelerde tespit edilen 96 hedefin de topçu silahlarıyla yoğun olarak ateş altına alındığını bildirdi.

YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE:

1. Irak’ın kuzeyinde Kandil Dağı, Hakurk, Avaşin-Basyan ve Zap Bölgelerinde tespit edilen bölücü terör örgütüne ait 28 hedef grubuna Türk Hava Kuvvetleri uçakları tarafından 18 Ağustos 2011 perşembe günü sabah ve müteakiben akşam saatlerinde etkili bir hava hârekatı icra edilmiştir.

2. Görevlerini başarıyla tamamlayan uçaklarımız emniyetle üslerine dönmüşlerdir.

3. Hava hârekatı ile koordineli olarak aynı bölgelerde tespit edilen 96 hedef de topçu silahları ile yoğun olarak ateş altına alınmıştır.

4. Hava hârekatı ve topçu atışlarında, bölücü terör örgütüne ait olduğu kesin olarak teyit edilen hedefler seçilmiştir. Genelkurmay Başkanlığınca daha önce de açıklandığı gibi, hârekatın planlanmasında ve icrasında bölgedeki sivil halkın olumsuz etkilenmemesi için gerekli hassasiyet gösterilmektedir.

5. Terörle mücadele kapsamında icra edilen faaliyetlere, askeri ihtiyaçların gereklerine göre yurt içinde ve yurt dışında kararlılıkla devam edilecektir.GÖRÜNTÜLER MEDYAYA DAĞITILDI

Genelkurmay Başkanlığı, Irak'ın kuzeyindeki bölücü terör bölücü örgütünün hedef gruplarına yönelik düzenlediği hava harekatının görüntülerini medya kuruluşlarına dağıttı.

Görüntülerde Diyarbakır'daki 2. Taktik Hava Kuvvet Komutanlığı 8. Ana Jet Üssünden havalanan çok sayıda F-16 savaş uçağı Irak'ın kuzeyindeki terör hedeflerini bombaladı.

Kayıtlarda, Hakurk bölgesi terörist kampı ile terörist barınağı; Hakurk bölgesi terörist uçaksavar mevzii; Kandil bölgesi terörist kampı malzeme deposu, Kandil bölgesi terörist barınağı ile Kandil bölgesi terörist yol kontrol noktası ve ek binasının bombalandığı görülüyor.

AA

 
Bu haber toplam 1864 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri