Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TSK açıkladı: 12 kişiyi PKK kaçırdı

23.08.2015 16:12
Genelkurmay Başkanlığı, haber alınamayan gümrük memurlarını PKK'nın kaçırdığını açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı, Cumartesi günü Kapıköy Sınır Kapısı’nda çalışan ve mesai bitiminde ayrıldıktan sonra haber alınamayan 11 gümrük memuru ve bir araç sürücüsünün PKK tarafından kaçırıldığını açıkladı. Açıklamada “Van İli Saray İlçesinde, Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından, Kapıköy Sınır Kapısında görevli 11 Gümrük Muhafaza Memuru ve araç sürücüsü kaçırılmıştır.” denildi.

Van'ın İran sınırındaki Kapıköy Sınır Kapısı'nda Cuma günü saat 16.30'da mesai bittikten sonra 11 gümrük memuru ve bir şoför servisle, bazı gümrük görevlileri de özel araçlarıyla Van'a gitmek üzere yola çıktı. Kendi özel araçlarıyla yola çıkan memurlar Van'a ulaşırken, servisle gelenlerden haber alınamamıştı. Bunun üzerine yakınları ve diğer gümrük görevlileri durumu jandarma ekiplerine bildirdi. Jandarma ekipleri ihbar üzerine yol güzergâhında araştırma yapıp, haber alınamayan 12 kişiyi bulmak için çalışma başlatmıştı.

Hakkari’de memurlardan 14 gündür haber alınamıyor

Yüksekova ilçesindeki Esendere Sınır Kapısı'nda görev yapan ve bir süre önce hizmet vermeye başlayan Çukurca ilçesindeki Irak sınırında bulunan Üzümlü Sınır Kapısı'nda geçici olarak görevlendirilen 10 gümrük muhafaza memuru, 10 Ağustos sabah saatlerinde Yüksekova'dan Çukurca'ya gitmek üzere minibüsle yola çıkmıştı.

Gümrük memurlarının görev yerlerine gitmediklerinin tespit edilmesi üzerine telefonla ulaşmaya çalışan diğer görevliler, konuyu Kaymakamlığa bildirmiş ancak güvenlik güçlerinin personeli bulma çalışması sonuçsuz kalmıştı.

Memurların aileleri o tarihten bu yana endişe ile yakınlarını bekliyor.

Bu haber toplam 1192 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri