Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TSK açıkladı: Hulusi Akar Umre yaptı mı?

03.02.2016 12:56
TSK yaptığı açıklamasında Hulusi Akar’ın Riyad’tan hiç ayrılmadığını ve Umre vazifesine yerine getiremediğini açıkladı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın Suudi Arabistan ziyaretinde'Umre' vazifesini yerine getirip getirmediği merak konusunu olmuştu. TSK yaptığı son açıklamada Akar'ın Suudi Arabistan'da gerçekleştirdiği ziyaretleri açıkladı ve bunların arasında 'Umre' vazifesinin yer almadığı görüldü.

İşte Genelkurmay Başkanlığı'nın yaptığı açıklama:

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi AKAR, 30 Ocak-01 Şubat 2016 tarihleri arasında Suudi Arabistan Genelkurmay Başkanı’nın resmî davetlisi olarak Suudi Arabistan’ın Riyad şehrinde resmî temas ve ziyaretlerde bulunmuştur.

30 Ocak 2016 tarihinde, saat 18.00’de Riyad’a varmış, 19.30’da akşam yemeğinde Suudi Arabistan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Abdul Rahman bin Saleh AL-BUNYAN ile bir araya gelmiştir.

31 Ocak 2016 tarihinde, Orgeneral Saleh AL-BUNYAN eşliğinde Riyad’da bulunan Hava Kuvvetleri Hava Harekât Merkezini ziyaret etmiş ve Suudi Komutanlarla bir araya gelmiştir. Ayrıca, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz’in verdiği yemek davetine katılmıştır.

01 Şubat 2016 tarihinde ise, Suudi Arabistan Genelkurmay Başkanlığı Karargâhını, Kral Abdülaziz Kara Harp Okulunu, Türkiye’nin Riyad Büyükelçiliğini ve Riyad Askeri Ataşeliğini ziyaret etmeye müteakip yurda dönmüştür.

Bu haber toplam 4156 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri