Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TSK, Azez'de YPG'li 150 teröristi öldürdü!

16.02.2016 15:31
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından fırtına obüsleriyle Suriye’nin kuzeyinde bulunan Azez kasabasına düzenlenen operasyonda öldürülen YPG’li terörist sayısının 150 olduğu ortaya çıktı. Son olarak sabah saatlerinde YPG mevzileri topa tutulmuştu.

Suriye’nin kuzeyinde Minnig Havaalanı ve çevresini geçen hafta ele geçirenterör örgütü PYD, Türkiye tarafına ateş açınca, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesindeki topçuların atışlarıyla karşılık verilmişti. 3 gündür Türkiye'nin topçu birlikleri ile müdahale ettiği PYD bölgesinden bu sabah yine ateş açılmıştı.

TERÖRİSTLERE TOP ATEŞİ YAPILDI

Kilis sınırındaki Akçabağlar Köyü yakınlarında konuşlu topçu birlikleri, saat 10.00 sıralarında Fırtına obüsleriyle PYD bölgesine top atışları yapmaya başlamıştı. Azez kasabasındaki YPG’lilerin Türk askerine ateş açmasıyla başlayan çatışma devam ediyor. Son olarak bu sabah saat 10.00 sıralarında Fırtına obüsleriyle teröristlere top atışları yapılmıştı.

TELFİRAT VE ŞAVARİKAT BÖLGELERİ VURULUYOR

4 günden itibaren TSK, Kilis'teki Akçabağlar üst bölgesinde konuşlu bulunan birlikler, keşif ve gözetleme birliklerinden aldığı koordinat ile İnsansız Hava Aracı'ndan (İHA) alınan görüntüleri değerlendirilerek, son teknolojik imkan kullanılarak fırtına obüs, tank birlikleri ve ateş destek vasıtalarıyla PYD'nin kontrolündeki Minak Havaalanı, Telrıfat ve Şavarikat bölgelerine mevzilerini vurmayı sürdürüyor. Top sesleri Kilis sınır hattından ve şehir merkezinden duyuluyor.

4 gündür süren top atışları nedeniyle 150 civarında terör örgütü PYD mensubunun öldürüldüğü öğrenildi. Örgüt mensuplarının toplu halde durmayarak gruplar halinde zeytin bahçeleri ve köylerdeki evlerde saklandıkları öğrenildi.

 

Bu haber toplam 1438 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri