Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'TSK Bir Dönem Herşeye Maydanoz Oldu'

14.09.2011 08:44
Emekli asker Atilla Kıyat, TSK'nın bir dönem kendisini ülkenin sahibi gibi gördüğünü ve bu nedenle de herşeye maydonoz olduğunu söyledi.

Uğur Dündar'ın Arena programına konuk olan Emekli Koramiral Atilla Kıyat Türk Silahlı Kuvvetlerine yönelik sert eleştirilerde bulundu.

Programda TSK'ya yönelik sert eleştirilerde bulunan Atilla Kıyat, ordunun yıllardır her şeye maydanoz olduğunu söyledi. Yıllardır kendilerini ülkenin tek sahibi gibi gördüklerini belirten Kıyat: ''Biz yıllar boyunca kendimizi ülkenin tek sahibi ve tek seveni olarak gördük. Bu nedenle de bazı hatalar yaptık. Tabirimi maruz görün tırnak içinde her şeye maydonoz olduk. RTÜK'e üye verdik, YÖK'e üye verdik. Hatta Balkan Kadınları Derneklerinin toplantısına gidecek olan kadınların dosyalarını hazırladık konuşmalarını hazırladık.'' dedi.

Milli Güvenlik Kurulu toplantılarına yönelik eleştirilerde de bulunan Kıyat şu ifadelere yer verdi: "MGK kanalıyla ülkeyi yönetmeye kalktık. Hatta yönettikte. MGK toplantılarının amacını kaybettiğini kaydeden Kıyat " Sanki askerlerin her ay hükümetin icraatını denetlediği toplantılar haline dönüştü. Biz bunu da yaptık. Biz dünyanın en güçlü silahlı kuvvetlerinden biriydik. Fakat güç ve kudretimizi muhakkak bir tehdidin var olması halinde sürdürebileceğimizi düşündük. Dolayısıyla mevcut tehdidin ortadan kalkması bizi korkutur hale geldi. Buda bizim hatamızdı'' 

Bu haber toplam 1684 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri