Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TSK, büyük bir operasyon hazırlığında

14.09.2012 12:08
Diyarbakır 2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı 8. Ana Jet üssüne bugün Eskişehir, Bandırma ve Amasya'dan gelen 20'den fazla savaş uçağı bir bir alana iniş yaptı.

PKK terör örgütüne ait Kampala en etkili operasyonları düzenleyen 2. Hava Kuvvet Komutanlığı 8. Ana Jet Üssüne takviye savaş uçakları gönderildi.

Bandırma 6'ncı Ana Jet Üs Komutanlığı'na bağlı gece görüş ve vuruş kabiliyetine sahip "Yarasa" olarak adlandırılan 161'inci bombardıman Filosu, Amasya'dan kalkan Tunç olarak adlandırılan 151'inci Bombardıman filosu, Amasya'dan gelen Akıncı olarak adlandırılan 152'inci önleme Filosu ve Eskişehir'den gelen Panter olarak adlandırılan 111'inci Saldırı Filosu Diyarbakır'a geldi.
 
Yirmiden fazla savaş uçağının geldiği Diyarbakır 8. Ana Ana Jet Üs Komutanlığında hareketli saatler yaşanırken, Hakkari'de başlayan kara operasyona havadan destek verme amaçlı geldikleri öğrenildi.
 
Hakkari'de 7 Taburun katılımı ile PKK terör örgütüne yönelik başlayan operasyona destek vermek amacıyla gelen savaş uçakları Diyarbakır'daki Pars ve Atmaca filosuna da destek vererek Kandil'de bulunan PKK kamplarını ateş altına alacaklar.
 
Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı güvenlik güçleri önümüzdeki günlerde PKK terör örgütünün Kuzey Irak'ta bulunan kamplarına yönelik büyük çaplı bir operasyon başlaması beklenirken, Diyarbakır'a takviye gelen filolarda hava operasyonu düzenleyerek PKK'lı teröristlerin bölgeden kaçışını ve ateş altına alınmasını sağlayacak.
 
KAYNAK: İHA
 
Bu haber toplam 4022 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri