Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tümgeneral Nogaylaroğlu istifa etti

28.01.2011 22:41
Balyoz soruşturması kapsamında Gölcük Donanma Komutanlı'nda yapılan aramalarda ele geçirilen belgeler sonrası TSK'dan sürpriz istifa...

Gölcük Donanma Komutanlığı'nda Balyoz soruşturması kapsamında yapılan aramaların ardından Hava Pilot Tümgeneral Bertan Nogaylaroğlu TSK'dan istifa etti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan “Balyoz” darbe planı iddianamesinde de adı geçen Hava Pilot Tümgeneral Bertan Nogaylaroğlu, Gölcük Donanma Komutanlığı'nda yapılan aramalarda ele geçirilen belgeler ve hakkında çıkan yeni iddialar üzerine ordudan istifa etti.

2009 yılında tümgeneralliğe terfi eden ve 3 yıl daha görev süresi bulunan Bertan Nogaylaroğlu, Genelkurmay Başkanlığı'nda önemli bir makam olan Dış İlişkiler ve Güvenlik İşleri Daire Başkanlığı'nı yürütüyordu.

Donanma Komutanlığı'ndaki aramada ortaya çıkan belgelerde Bertan Nogaylaroğlu'nun ismine imzaya açılmış "komutana karşı yapılacak psikolojik harekat ve komutana destek verebilecek personele uygulanacak usuller" başlıklı bir yazı bulunduğu iddia ediliyordu.
 

Bu haber toplam 3698 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri