Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TSK Zincirlerinden Kurtuluyor

13.08.2013 16:21
Son 10 yılda savunma alanında yapılanları raporlaştıran AK Parti, kışlalardaki ihtiyaçların karşılanmasında yerli üretimin yüzde 54’e çıktığını, savunma ve havacılıkta ihracatın ise 5 kat arttığını kaydetti.

AK Parti Ar-Ge Başkanlığı Savunma Sanayi’ndeki gelişmelerle ilgili bir rapor hazırladı. Star'ın haberine göre Raporda toplam savunma ve havacılık cirosunun 4 kat arttığına değinilirken, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) ihtiyaçlarının yurtiçinden karşılanma oranının da periyodik olarak artarak yüzde 54’e çıktığına vurgu yapıldı. Savunma ve havacılık sanayindeki ihracat artışı da yine bu rakamlara paralel olarak son 10 yılda 5 kat arttı. Öte yandan paletli zırhlı araçlardan yüksek hızlı botlara; uçuş simülatörlerinden insansız hava araçlarına kadar ihraç edilen tüm teknolojiler de tanıtıldı.

2023 vizyonu kapsamında hayata geçirilecek projeler de yine aynı raporda yer aldı. Savunma sanayinde hedeflerin ve projelerin bir bir sıralandığı raporda, ana hedefin alanda dünyanın ilk 10 ülkesi arasında girmek olduğunun altı çizildi. Raporda 10 buçuk yıllık Ak Parti iktidarı süresince savunma sanayi alanında imza atılan projelere değinilirken, 2023 vizyonu kapsamında da hayata geçirilecek projeler tanıtıldı.HABERVAKTIM

Bu haber toplam 1942 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri