Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TSK'dan Balyoz açıklaması!

25.09.2012 12:36
TSK'dan Balyoz kararlarıyla ilgili açıklama geldi: Silah arkadaşlarımızın ve ailelerin üzüntüsünü paylaşıyoruz

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, “Balyoz Planı” davası kararına ilişkin, “Yıllarca birlikte görev yaptığımız silah arkadaşlarımızın ve değerli ailelerinin yaşadıkları üzüntüyü derinden hissetmekte ve paylaşmaktayız” ifadelerine yer verildi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesindeki açıklamada, kamuoyunda “Balyoz Davası” olarak isimlendirilen davada İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nce 324 muvazzaf ve emekli TSK personeli hakkında mahkumiyet kararı verildiği hatırlatıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

Türkiye Cumhuriyeti'nin bekası, hukuk devleti olmanın erdemliliği ve yüce milletimize karşı olan sorumluluğumuz dikkate alınarak, TSK mensupları hakkında başlatılan soruşturma ve kovuşturmalar yakından takip edilmekle birlikte sabır, metanet, soğukkanlılık ve aklıselimle hareket edilerek yanlış anlaşılmalardan daima kaçınılmıştır. Yıllarca birlikte görev yaptığımız silah arkadaşlarımızın ve değerli ailelerinin yaşadıkları üzüntüyü derinden hissetmekte ve paylaşmaktayız. TSK olarak, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, hukukun üstünlüğüne saygının gereği olarak, adil yargılanma ilkesi çerçevesinde, söz konusu yargılamanın hakkaniyete uygun, kesin bir hükümle neticeleneceğine inanmaktayız.


 

Bu haber toplam 1548 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri