Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TSK'dan Bülent Arınç'a sert cevap

13.03.2009 12:06
TSK: Arınç'ın sözleri ön yargılı ve saptırıcı. Dün Kuzey Irak'a hava harekatı yapıldı.
Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, Hava Kuvvetleri Komutanlığı uçakları ile Zap-Avaşin bölgesinde tespit edilen bölücü terör örgütü hedeflerine dün hava harekatı yapıldığını bildirdi.

Gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandıran Gürak, Arınç'ın Ergenekon davasında yargılanan generallerle ilgili sözlerine "Ön yargılı ve saptırıcı" değerlendirmesinde bulundu.

BÜLENT ARINÇ NE DEMİŞTİ?

Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Arınç, Ergenekon davasında yargılanan emekli generellerle ilgili şunları söylemişti: "Bakın bugün bir davanın yeni bir iddianamesi hazırlandı ve açıklandı. Neler var neler (...) Emekli orgenerallere ait ses kayıtları ortaya çıktı. Aman Allah’ım neler konuşmuşlar, neler söylemişler. Allah’a çok şükür ediyorum ki Türkiye bunların zamanında bir savaşa falan girmemiş. Yoksa bunların savaşacak halleri yok. Askerlikten başka her şeyi yapmışlar. Siyasetle uğraşmışlar, darbelerle uğraşmışlar. Memlekette kendi kafalarına göre uygun buldukları işleri yapmak için maalesef yasa dışı güçlerle bile iş birliği yapmaktan çekinmemişler."

Ayrıntılar gelecek...

Bu haber toplam 938 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri