Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TSK'dan FLAŞ açıklama

06.05.2013 12:17
TSK'dan 'Teröristle mücadele kapsamında yurt içi ve sınır ötesinde keşif gözetleme ve istihbarat toplama gayretleri aralıksız devam etmektedir' açıklaması geldi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Orgeneral Necdet Özel ve beraberindeki komutanlar, 30 Nisan-2 Mayıs  tarihlerinde Van, Hakkari, Şırnak ve Mardin il sınırları içindeki askeri birlikleri denetledi.

Açıklamada, teröristle mücadele kapsamında yurt içinde ve sınır ötesinde keşif, gözetleme ve istihbarat toplama gayretlerine de aralıksız devam edildiği bildirildi.

ALKOL YASAĞI HABERLERİ YALANLANDI

Genelkurmay, bugün bazı gazetelerde 'Orduevlerinde alkol satışı yapılmayacak' yönündeki haberlere yanıt verdi.
 
Genelkurmay'dan yapılan açıklamada 'Türk Silahlı Kuvvetleri sosyal tesislerinde; 'Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunuşuna İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki' Yönetmelik hükümlerine uygun olarak işlemler yürütülmektedir' denildi.
 
Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yayınlanan diğer açıklamada da, 'Teröristle mücadele kapsamında yurt içinde ve sınır ötesinde keşif, gözetleme ve istihbarat toplama gayretlerine aralıksız devam edilmektedir' denildi. 
 
Sitede Genelkurmay Başkanı Necdet Özel ve kuvvet komutanlarının geçtiğimiz hafta Van, Hakkari Şırnak, ve Mardin'e yaptığı ziyarete ilişkin fotoğraflar da yayınlandı.
 
Fotoğraflarda Genelkurmay Başkanı Özel, Çukurca Gezgintepe ve Yüksekova'da birlikleri denetlerken görülüyor.

KAYNAK:AA


 
Bu haber toplam 1784 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri