Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TSK'dan flaş böcek açıklaması

08.10.2014 12:25
TSK'dan yapılan açıklamada idari tedbirler alındığı bildirildi.

TSK'dan yapılan açıklamada "idari tedbirler alınmıştır. Komutanlık talimatı ile askeri savcılık tarafından  açılan soruşturma devam etmektedir" denildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, 6 Ekim 2014 tarihli bazı basın yayın organlarında "Karargahta Paralel Santral" ve "Genelkurmay'ın Santraline Böcek" başlıklı haberler yer aldığı anımsatıldı.

"KARARGAHTA BÖCEK İDDİALARI"


Konuya ilişkin 28 Mayıs 2014 tarihinde Genelkurmay Başkanlığına yapılan bir ihbar üzerine işleme başlandığı ve gerekli idari tedbirlerin alındığı ifade edilen açıklamada, "Ayrıca Komutanlık talimatı ile askeri savcılık tarafından açılan soruşturma devam etmektedir" denildi.

Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:

1. 06 Ekim 2014 tarihli bazı basın yayın organlarında "Karargâhta Paralel Santral" ve "Genelkurmay'ın Santraline Böcek" başlıklı haberler yer almıştır.

2. Konuya ilişkin olarak, 28 Mayıs 2014 tarihinde Genelkurmay Başkanlığına yapılan bir ihbar üzerine işleme başlanmış ve gerekli idari tedbirler alınmıştır. Ayrıca Komutanlık talimatı ile Askerî Savcılık tarafından açılan soruşturma devam etmektedir.

Bu haber toplam 1630 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri