Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TSK'dan Kuzey Irak'a PKK operasyonu

21.11.2015 15:28
Genelkurmay Başkanlığı, dün gece bölücü terör örgütü PKK'ya operasyon düzenlediğini açıkladı. 22 savaş uçağının katıldığı operasyonda 23 hedef vuruldu.

TSK'nın resmi sitesinde yayınlananaçıklamaya göre, dün gece Kuzey Irak'ta bölücü terör örgütü PKK kamplarına hava operasyonu düzenlendi.

Operasyona katılan 22 savaş uçağının 23 hedefi başarıyla vurduğu bildirildi. Şırnak kırsalında ise PKK'ya ait barınak ve mevzilerin vurularak imha edildiğini belirtildi.

KANDİL VURULDU

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde önemli yurt içi olaylara yönelik açıklama yapıldı. 

Buna göre, Irak'ın kuzeyi Zap, Avaşin-Basyan, Hakurk ve Kandil bölgelerinde terör örgütü PKK mensuplarınca kullanıldığı tespit edilen sığınak ve barınma alanları ile ikmal noktaları, düzenlenen hava operasyonuyla tam isabetle imha edildi. 

Dün gece 23.00-02.00 saatlerinde gerçekleştirilen operasyona, 12 F-16 ve 10 F-4 2020 savaş uçağı katıldı, 23 hedef tam isabetle vuruldu. 

Ayrıca dün Şırnak’ta düzenlenen operasyonda, teröristlerce kullanıldığı tespit edilen mağara ve sığınaklar ile silah mevzileri düzenlenen hava harekatı ile imha edildi.

Kars'ta yapılan operasyonda ise dört ayrı sığınakta teröristlere ait çok miktarda muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi.

11 IŞİD ÜYESİ YAKALANDI

Güvenlik güçleri, Diyarbakır ve Bitlis'te yola tuzaklanmış beş el yapımı patlayıcıyı etkisiz hale getirirken, Mardin'de ise arama tarama faaliyetinde, bir tabanca ve tabancaya ait beş fişek bulundu.

Kilis'te, Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı yollardan geçmeye çalışan ve IŞİD terör örgütü üyesi olduğu değerlendirilen yabancı uyruklu, 5'i çocuk 11 kişi gözaltına alındı.

TSK'nın 'Önemli Yurtiçi Olaylar' bölümünde yayınlanan açıklama:

Bu haber toplam 1146 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri