Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TSK'dan paralel medyaya sert tepki

26.03.2014 16:43
Genelkurmay Başkanlığı yerel seçim öncesinde bazı medya organlarında Türk ordusuyla ilgili yıpratıcı haberler çıkması üzerine açıklama yaptı.

Genelkurmay Başkanlığı, yerel seçim öncesinde, Türk Silahlı Kuvvetlerini siyasi konuların içine çekme gayreti olduğunu ifade ederek, "TSK, (Suriye uçağını vurulması konusunda) kendisine verilen yetkiyi kullanarak görevini başarıyla ifa etmiştir, gündeme çıkarılan haberler gerçek dışıdır" dedi.

Genelkurmay Başkanlığından yağılan yazılı açıklamada, 'Son günlerde çeşitli olaylar öne sürülerek, yerel seçim öncesinde, Türk Silahlı Kuvvetlerini siyasi konuların içine çekme gayreti olduğu üzülerek müşahede edilmektedir. Birçok kereler açıkladığımız gibi, Türk Silahlı Kuvvetleri; Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ordusudur. Desteğini, moralini, kaynağını Yüce Türk Milletinden ve şanlı tarihinden almaktadır. Türk Silahlı Kuvvetleri; siyasi tartışmaların ve konuların dışında kalmayı, Devletimizin bekası, Yüce Milletimizin huzur ve güvenliği için gerekli olduğunu düşünmektedir.

TSK GÜÇ VE KUDRETİNDEN BİR ŞEY KAYBETMEMİŞTİR

Türk Silahlı Kuvvetleri; Anayasamızda işaret edilen 'demokratik, laik, sosyal hukuk devleti' ilkesine sadık, hukukun üstünlüğüne inanan, insan haklarına saygılı ve anti demokratik usul ve uygulamaları reddeden duruşunu muhafaza etmekte kararlıdır. Türk Silahlı Kuvvetlerinin değerli mensupları; görevlerinin bilincinde, sağduyulu, soğukkanlı ve her türlü tahrik ve günlük siyasi mülahazadan uzak olarak ülkemize ve Yüce Milletimize hizmete devam etmektedir. Güç ve kudretinden hiçbir şey kaybetmemiştir' denildi.

HABERLER GERÇEK DIŞIDIR

Türkiye ve Suriye Hava Kuvvetleri yetkililerinin uyarılarına rağmen, Türk hava sahasını ihlal eden bir Suriye uçağının düşürülmesi olayı ile ilgili bazı basın yayın organlarında spekülatif haberlerin yer aldığının belirtildiği açıklamada, 'Türk Silahlı Kuvvetleri konu ile ilgili olarak kendisine verilen yetkiyi kullanarak görevini başarıyla ifa etmiştir. Faaliyet, ulusal ve uluslararası hukuk kurallarına uygun olarak icra edilmiştir. Türk Silahlı Kuvvetlerinin Süleyman Şah Saygı Karakolu hariç, SURİYE topraklarında herhangi bir birliği bulunmamaktadır. Bu konularla ile ilgili gündeme çıkarılan haberler gerçek dışıdır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur' ifadeleri yer aldı.

Bu haber toplam 1424 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri