Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

O gün sadece Zaman'da reklamı yoktu!

17.01.2011 21:14
Başbakan Erdoğan'a 'ıslıklı' protestolarla açılışı gölgelenen TT Arena Stadı açılış reklamı bir tek Zaman gazetesine verilmemiş.. Ekrem Dumanlı bu durumdan bakın kimi suçlu tuttu?

  Geçtiğimiz cumartesi günü açılışı yapılan Türk Telekom Arena Stadı reklamı o gün büyük gazetelerde tam sayfa reklamla çıktı..

Ancak sadece Zaman gazetesinde yayınlanmadı..

Gazetenin genel yayın yönetmeni Ekrem Dumanlı konuyu bugün köşesine taşıdı ve Yiğit Şardan'ı suçladı:

"(...) TT Arena'nın açılışı için gazetelere ilan verildi. Reklam dağılımını Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Yiğit Şardan yapmış. Nasıl oluyorsa bu iş? Adamın reklam firması var, reklamcılar ve mecralarla başka bir bağlantısı var ve Galatasaray gibi milyonlara mal olmuş bir kulübün reklam dağılımını yaparken bazı gazeteleri dışarıda bırakıyor. Yani sansür uyguluyor. Zaman'ın da dâhil olduğu bazı gazeteler Arena açılışı ile ilgili reklam planlamasının dışında bırakılıyor. Ölçü ne? İşin doğrusu pek de yiğit bulmadığım bu tavrı yurtdışındayken duydum ve "Bize onların parası lazım değil; artık reklam verseler bile almayın." dedim. Adnan Polat'ı da aramadım. Değmezdi çünkü...

Ama herkes bilmeli ki; Yiğit Şardan isimli reklamcının Galatasaray'da bu mantıkla yöneticilik yapıyor olması cumartesi gecesi yaşanan rezaletin hiç de şaşırtıcı olmadığını teyit ediyor. Tepedeki adamların ayrımcı ve ideolojik yaklaşımı bu kadar keskin olursa gerisini siz düşünün. Sanırsınız bu takım milyonların sevgisini kazanan bir kulüp değil, babalarının gece kulübü... "

Haber7 

Kaynak:
Bu haber toplam 1774 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri