Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TT Arena'ya ulaşım nasıl olacak?

13.01.2011 22:54
Galatasaray - Ajax maçıyla açılacak Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena ile ilgili herkesin altını çizdiği ve dikkat çektiği konu ise stada ulaşım.

Galatasaray'ın yeni mabedine sevenleri nasıl gidecek? İçeri nasıl girecek? Galatasaray Spor Kulübü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu konuda ortak çalışmalar yaparak, alternatifli güzergahlar ve ulaşım araçları belirledi. İETT otobüsleriyle ve otopark giriş kartı sahiplerinin özel otolarıyla gelebileceği stada, en kolay ulaşım metro ile yapılacak.

İşte Galatasaray'ın sezonun ikinci yarısında maçlarını oynayacağı Türk Telekom Arena Stadı'na ulaşımın yolları:

1. METROYLA ULAŞIM

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'ya en kolay ulaşım metro ile sağlanacak.

Hacıosman - İTÜ Ayazağa hattı ve Taksim - Sanayi hattındaki metro istasyonlarından binecek olan biletli seyirciler, Sanayi durağında inerek Sanayi-Seyrantepe mekik seferini yapan metro trenlere aktarma yapacak ve Sanayi'den 2 dakikalık yolculukla Seyrantepe metro istasyonuna ulaşacak.

Seyrantepe metro istasyonu saat 12.00 itibarı ile açılacak olup, Seyrantepe Metro istasyonuna ulaşan izleyiciler tünellerden geçerek stada ulaşacaklar. Metro ile gelen izleyiciler biletlerine göre Doğu, Batı, Pegasus ve Güney tribünlerindeki turnikelere giderek stada giriş yapacaklar.

2. OTOBÜSLE ULAŞIM

İETT, bileti olan taraftarlar için İstanbul'un Avrupa ve Asya yakasından 3 noktadan Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'ya özel seferler düzenledi. Taraftarlar Avrupa'da 2, Asya'da 1 olmak üzere toplam 3 noktadan toplu halde götürülecek.

A) Birinci Buluşma Noktası:

Avrupa Yakası'nda Beylikdüzü-Avcılar-Başakşehir-Küçükçekmece-Büyükçekmece-Bakırköy ve Esenler duraklarından Esenkent-Bahçeşehir İETT hareket amirliği noktasında ulaşan taraftarlar saat 11.45 ile 16.00 arasında yapılacak İETT otobüs seferleriyle stada götürülecek ve Cendere yolu girişinde indirilecek.

B) İkinci Buluşma Noktası:

Avrupa Yakası'ndan bir diğer hareket noktası da Mecidiyeköy Ali Sami Yen Stadı'nın arkasında bulunan otobüs durakları olacak. Burada toplanan taraftarlar saat 11.45 ile 16.00 arasında yapılacak İETT otobüs seferleriyle stada taşınacak.

C) Üçüncü Buluşma Noktası:

Anadolu Yakası'ndan gelecek taraftarları içinse toplanma noktası Ümraniye - Tepeüstü olacak. Buradaki taraftarlar da saat 11.45 ile 16.00 arasında yapılacak İETT seferleri ile stada götürülecek.

3. ÖZEL OTOYLA ULAŞIM

Sadece otopark giriş kartı tahsis edilen taraftarlar Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'ya giriş yapabilecek. Otopark giriş kartı olmayan seyirciler stada alınmayacak.

Otopark giriş kartı tahsis edilen özel araçlar, TEM yolunu kullanarak stada ulaşabilecek. Stat otopark alanları saat 13.00'te, stat kapılarıysa saat 14.00'te açılacak. Otopark giriş kartı olmayanlar araçlarıyla stada kesinlikle giriş yapamayacak ve saat 17.00'de otopark alanları kapatılacak.

4. DİVAN ÜYELERİNE ÖZEL OTOBÜS

Sadece Divan Kurulu Üyeleri için Galatasaray Spor Kulübü özel otobüslerle özel seferler düzenleyecek.

Ali Sami Yen Stadı'nın önünden saat 15.00-16.00 arasında kalkacak özel otobüsler sadece Divan Kurulu Üyeleri'nin kullanabileceği seferler olacak. Buradan alınan divan üyeleri statta özel otobüslerin indirme peronunda bırakılacak ve maç çıkışında yine aynı yerden alınarak Ali Sami Yen Stadı'na götürülecek.

5. DÖNÜŞ YOLU

Açılış maçının ardından Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'dan metro ve İETT otobüsleriyle dönülebilecek.

Karşılaşma çıkışında metroyu kullanacak olan taraftar saat 02:00'ye kadar tünellerden geçerek aktarmasız , direkt seferlerle yolculuk edebilecek.

İETT otobüsleri ile stattan ayrılacak seyirciler, Başakşehir - Esenkent istikameti için stadın Batı tarafındaki Cendere yoluna iniş yaparak, Mecidiyeköy İETT durağı ve Ümraniye- Tepeüstü durakları istikametine gidecekler ise TEM üstünde bulunan Seyrantepe Köprüsü üzerinden stattan ayrılabilecek.

6. ÖNEMLİ UYARI

Maç günü bilet satışı kesinlikle yapılmayacak, çocuk dahil biletsiz hiçbir seyirci stada alınmayacaktır.

 

Bu haber toplam 3398 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri