Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TTNET'den internete indirim

26 Ocak 2009 / 18:35
Bakanlar Kurulu toplantısında internette yüzde 5'e indirilen ÖİV ile ilgili TTNET'ten açıklama geldi.
TTNET, internet üzerindeki özel iletişim vergisinin indirilmesinin, hem tüketiciler hem de sektör açısından olumlu bir gelişme olduğunu bildirdi.

TTNET, bugün gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklanan, e-devlet ve e-ticaret uygulamalarının yaygınlaştırılması ve işlemlerin elektronik ortamda yapılmasını kolaylaştırmak üzere internet iletişiminden alınan özel iletişim vergi oranının indirilmesine ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Sabit internet üzerindeki özel iletişim vergisinin (ÖİV) düşürülmesini memnuniyetle öğrenmiş bulunmaktayız. TTNET olarak, Türkiye'de internet kullanımını yaygınlaştırma misyonumuzu destekleyen bu düzenlemenin hem tüketiciler hem de sektörün açısından olumlu bir gelişme olduğuna inanıyoruz.

Ülkemizdeki 5 milyonu aşkın abonenin 2009 yılından itibaren çok daha uygun koşullarda internet erişiminden yararlanacak olması, bilgi toplumu olma yolunda atılmış en önemli adımlardan biri.

Türk toplumunun internet erişimine ulaşmasında büyük kolaylık olarak değerlendirdiğimiz bu düzenlemenin, ulusal misyon olarak görülmesi gereken internet penetrasyonunun artması ve sektörün büyümesine destek olması açısından önemli bir gelişme olduğuna inanıyoruz.''

AA


Kaynak:
Bu haber toplam 1124 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri