Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tufan Türenç çark rekoru kırdı

05.04.2013 00:56
Twitter hesabından akil adamlar listesini elştiren Hürriyet yazarı Tufan Türenç, patronu Arzuhan Doğan Yalçındağ'ın da listede olduğunu öğrenince ne yapacağını şaşırdı. Önce kıvırmaya ardından da kazı çevirmeye çalıştı ancak kaz çoktan yanmıştı...
Kamuoyunda uzun süredir konuşulan Akil İnsanlar Heyeti listesi, dün Başbakanlık tarafından yapılan açıklama sonrası kesinleşti. 63 kişilik listede sanat, siyaset ve medya camiasından önemli isimler var.
 
"BAŞBAKAN'I RÜYASINDA GÖRENLER HEYETTE"
 
Terör sorununa çözüm bulunması için atılan önemli adımlardan birisi olan Akil İnsanlar Heyeti, bazı köşe yazarları tarafından sert bir dille eleştirildi. Listenin açıklanmasının ardından bu eleştiriyi yapan isimlerden biri de Hürriyet gazetesi köşe yazarı Tufan Türenç'ti. Türenç, Twitter hesabı üzerinden Akil İnsanlar listesine "Başbakan'ı rüyasında görenlerin hepsi heyette" tepkisini gösterdi. 
 
"ABİ SENİN PATRON DA LİSTEDE"
Sosyal medyada akil insanlar heyetinin konuşulduğu dakikalarda, Tufan Türenç'in atmış olduğu bu tweet geniş yankı uyandırdı. Sosyal medya kullanıcıları Türenç'e "Tufan abi patronunuzu da almışlar heyete" tweeti üzerine deneyimli gazeteci yaptığı hatanın farkında vararak, Hürriyet'in patronu Aydın Doğan'ın kızı Arzuhan Doğan Yalçındağ ile ilgili Twitter hesabından "Gerçekten düzgün bir insandır. Gerçekten akildir. TÜSİAD başkanlığında bunu kanıtladı" yazdı.
 
Türenç, bu çark edişi sonrası bir süre sonra konuyu tamamen değiştirdi. 

Bu haber toplam 3628 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri