Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tuğluk'un Erdoğan'ı 'Yağlama' Nedeni?

11.01.2012 10:46
"Tarihsel bir şahsiyet olarak, bu ülkede Kürdüyle Türküyle herkesin cumhurbaşkanı olarak seçilmek gibi eşsiz bir fırsata sahiptir Sayın Erdoğan..." Bu cümleler ne anlatıyor?

Sabah'tan Emre Aköz, terörle mücadelede müzakerenin sonuç vermeyeceğini 'Onlara güvenilmez' diyerek verdiği örneklerle ortaya koydu. Aköz, Kürt Ulusalcıların 'Sözlerine' değil 'Yaptıklarına' baktığını ifade etti.

PKK zora düştüğünde BDP'den barış çağrısı geldiğine dikkat çeken Aköz, Van milletvekili Aysel Tuğluk'un Başbakan Erdoğan'a yaptığı çağrıyı da bu minvalde değerlendirdi.

Tuğluk'un ifadesinde geçen "Tarihsel şahsiyet"i 'yağlama', "herkesin cumhurbaşkanı"nı 'havuç' ve "sayın"ı 'naylon saygı' olarak nitelendiren Aköz, Tuğluk'un mesajının altındaki sebebi "Sen bizim taleplerimizi karşıla, biz de seni Köşk yolunda destekleyelim" olarak değerlendirdi.

İşte Aköz'ün yazısının ilgili bölümleri:

Onlara güvenilmez

Geçmişte Kürt ulusalcılarının samimiyetine dair az çok bir inancım vardı. Üç temel olay bunu sıfırladı:

1) Yıllarca "Partilerimiz kapatılıyor, legal siyaset yapamıyoruz" diye yakındılar. 2010'daki kısmi Anayasa değişikliğinde, parti kapatmayı zorlaştıran maddeyi Meclis'te boykot ettiler.

2) MİT görevlileri ile müzakereye oturdular. Masada Başbakan'ın temsilcisi de vardı. Devlet, Apo için, "Sayın Öcalan" diyordu. Ama onlar, kendilerini güçlü hissettikleri an, masaya tekmeyi vurdular.

3) Murat Karayılan, Taraf'a gönderdiği mektupta barıştan, kardeşlikten söz ediyordu. Abdullah Öcalan ise müzakerelerde ciddi ilerleme sağlandığını, savaşa gerek kalmadığı mesajlarını veriyordu ki... 13 şehitli Silvan saldırısını yaptılar.

Bu olaylardan sonra, Kürt ulusalcıların "sözlerine", örneğin barış çağrılarına güvenmem mümkün değil... Sadece "yaptıklarına" bakıyorum...

Çocuk kandırır gibi

Eskiden samimi olduklarını sanırdık. Derken çevirdikleri numarayı çözdük: PKK ne zaman zora düşse... BDP'lilerden barış çağrısı yapan bir mektup geliyor.

Bu kez de Taraf'tan Kurtuluş Tayiz'e hitaben yazılmış mektup. (Stalinci ruhlarını deşifre ettiği için hem gazeteye kızıyor, hem de mesajları Taraf'ta yayınlansın istiyorlar.)
Mektubu yazan Van milletvekili Aysel Tuğluk, Başbakan Erdoğan'ın gönlünü bakın neyle çelmeye çalışıyor:

"Tarihsel bir şahsiyet olarak, bu ülkede Kürdüyle Türküyle herkesin cumhurbaşkanı olarak seçilmek gibi eşsiz bir fırsata sahiptir Sayın Erdoğan..."

Özetle, "Sen bizim taleplerimizi karşıla, biz de seni Köşk yolunda destekleyelim" diyor Tuğluk.

Düne kadar hakaretler yağdırdıkları Başbakan Erdoğan'a hitap ederken... "Tarihsel şahsiyet" (yağlama), "herkesin cumhurbaşkanı" (havuç) ve "sayın" (naylon saygı) demeleri komiğime gitti.

Sanki karşılarında bir çocuk var da, şeker vererek kandırmaya çalışıyorlar... 

Bu haber toplam 1780 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri