Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TÜİK bürosunda katliam: 7 ölü

19.03.2014 11:14
Kars'taki TÜİK bürosuna yapılan saldırıda 1 kişi 6 kişiyi öldürerek intihar etti.

Kars Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Bölge Müdürlüğü'nde silahlı cinayet. Kurum çalışanı, sabah mesai girişinde bölge müdürü Mehmet Tolon dahil 6 kişiyi öldürüp canına kıydı. Bir kişi de yaralı.

Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Türkiye İstatistik Kurumu'nu bu sabah mesainin başlamasıyla birlikte basan silahlı kişi, 6 kişiyi öldürdü.

Eski bir TÜİK çalışanı olduğu belirtilen saldırgan intihar etti.

Diyarbakır nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenilen saldırganın bir süre önce işten çıkarıldığı ve tekrar işe alınması için çeşitli girişimlerde bulunduğu bildirildi.

SALDIRGAN İNTİHAR ETTİ

Keskin nişancılar bölge müdürlüğünün karşısında bulunan binalarda yerlerini aldı. Görevlilerin ikna etmeye çalıştığı sırada Erim, silahı başına dayayarak intihar etti.

Diyarbakır nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenilen Erim'in kısa süre önce işten çıkarıldığı ve tekrar işe alınması için birçok kez kuruma başvurduğu öğrenildi.

Saldırganın daha önce de kurum müdürünü tehdit ettiği, konunun emniyet müdürlüğüne de iletildiği bildirildi.

VALİ'DEN AÇIKLAMA

Bu arada Kars Valisi Eyüp Tepe saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada "İşten çıkarılan biri cinnet getirip 6 kişiyi öldürmüş ve intihar etmiş. Olayın siyasi bir yönü yok. Tamamen bir personel olayı. Psikolojik sorunları olan bir personel'" dedi.

'PSİKOLOG OLARAK ÇALIŞIYORDU'

Saldırının terör olayı olmadığını belirtirken Vali, "Olayın terör saldırısıyla ilgisi yok. Saldırganın kimliği Veysi Erim. TÜİK'te psikolog olarak görev alıyordu'' diye konuştu.


rotahaber

Bu haber toplam 1678 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri