Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tüm derslerde türban serbestliği

30.12.2012 12:55
MEB'in Kılık Kıyafet Yönetmeliği, tüm okul ve derslerde türban serbestliğine dönüştü

 

Yalnızca seçmeli din derslerinde türban takılmasını öngören Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Kılık Kıyafet Yönetmeliği, tüm okul ve derslerde türban serbestliğine dönüştü.

Cumhuriyet'in haberine göre, Fatih Projesi'nin pilot olarak uygulanmaya başlandığı, akıllı tahtaların yerleştirildiği bir düz lisede kız öğrencilerin serbest kıyafet giyerek tüm derslerde türban taktıkları öğrenildi.

BAKAN DİNÇER İDDİALARI YALANLAMIŞTI

MEB'in sadece seçmeli din derslerinde ve imam hatip okullarında serbest kıyafetle birlikte türban takılmasına da izin veren Kılık Kıyafet Yönetmeliği değişikliği "Temel öğretim okullarında türbanın her derste takılmasının önüne geçilemeyeceği, yönetmeliğe karşın hiçbir öğretmenin buna engel olamayacağı" ifadeleri ile eleştirilmişti. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ise iddiaların doğru olmadığını belirtmişti.

TÜRBANLA HATIRA POZU

Ancak yurdun dört bir yanında sadece seçmeli din derslerinde değil tüm derslerde türban takıldığı ve hocaların yönetmeliği uygulamadığı yönündeki iddialar kanıtlandı. Fatih Projesi'nin pilot olarak uygulanmaya başlandığı, akıllı tahtaların yerleştirildiği bir düz lisede kız öğrencilerin seçmeli din derslerinde değil tüm derslerde serbest kıyafetle birlikte türban taktıkları ortaya çıktı. Kız öğrencilerin Atatürk fotoğrafı ve bu yıl sınıflarına yerleştirilen akıllı tahtanın önünde, serbest kıyafet, renk renk converse marka ayakkabılar, kot pantolon ve türbanları ile çektikleri fotoğraf, "Yönetmelikle serbest hale getirmek isteseydik getirirdik"diyen Bakan Dinçer'in sözlerinin de örneği olarak değerlendirildi

Bu haber toplam 7830 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri