Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tüm Türkiye'ye soğuk hava geliyor!

24.10.2011 18:01
Hava sıcaklığı -2 dereceye kadar düşecek
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan meteorolojik uyarıya göre, kuzey kıyılar ile doğu bölgelerinde yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışların, sıcaklığın azalmasıyla birlikte Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Uyarıya göre, yarın Marmara'nın kuzeyi (Kırklareli, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik, Yalova ve Balıkesir'in Bandırma ilçesi), Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Sivas ve Tokat çevrelerinde yağış bekleniyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Marmara'da rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

26 Ekim Çarşamba günü Marmara'nın kuzeyi (Kırklareli, İstanbul;un kuzey kesimleri, Kocaeli, Sakarya), Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Siirt çevrelerinde yağış bekleniyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Marmara'da rüzgârın kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

27 Ekim Perşembe günü Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Siirt ve Tokat çevrelerinde yağış bekleniyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Soğuk ve yağışlı havanın Cuma günü ve hafta sonunda da doğu bölgelerinde etkisini sürdürmesi beklenirken, hava sıcaklığının salı günü kuzeydoğu kesimlerde, çarşamba gününden itibaren iç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor.

METEOROLOJİ'DEN DEPREM BÖLGESİNE KÖTÜ HABER

Deprem bölgesinde yarından itibaren başlayacak yağışın, çarşamba gününden itibaren etkisini artırması bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünün internet sitesinde yer alan bilgilere göre, bölgede bugün 13-15 derece olan gündüz sıcaklığı, gece 0-2 derece arasında seyredecek.

Bölgede yarın başlayacak yağışın çarşamba gününden itibaren etkisini artırması, hava sıcaklığındaki azalmayla birlikte hafta sonu da dahil olmak üzere özellikle bölgenin kuzey ve yüksek kesimlerinde yağışın karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölge genelinin yarın parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren ise yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

26 Ekim Çarşamba günü yağışların etkisini artırarak bölge genelinde devam etmesi, yağışla birlikte hava sıcaklığının da 2-4 derece azalacağı tahmin ediliyor. Genellikle yağmur şeklinde görülecek yağışların, sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

27 Ekim Perşembe günü bölgede yağışın etkisini sürdürmesi, yağışların hava sıcaklığındaki azalmayla birlikte genellikle yağmur ve karla karışık yağmur, gece saatlerinde kuzey ve yüksek kesimlerinde kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Bölgede cuma günü ve hafta sonunda da soğuk ve yağışlı havanın etkisini sürdürmesi, yağışların genellikle yağmur ve karla karışışık yağmur ve yüksek kesimlerinde kar şeklinde olması bekleniyor.
Bu haber toplam 2002 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri