Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP'li Toskay: Sayın Öcalan GAFI

03.03.2011 19:04
MHP Genel Başkan Yardımcısı Tunca Toskay'dan çok konuşulacak bir gaf....
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Tunca Toskay ve Münir Kutluata, bazı milletvekilleri ile Alifuatpaşa beldesini ziyaret etti.

MHPGenel Başkan Yardımcıları Toskay ve Kutluata beraberindeki milletvekilleri ile 13 Martta Belediye Meclis Üyeliği seçimlerinin yapılacağı Geyve ilçesine bağlı Alifuatpaşa beldesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Esnafları ziyaret eden ve kahvehanelerdeki vatandaşlarla görüşen Toskay, gazetecilerinterörörgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın cezasının ev hapsine dönüştürülmesiyle ilgili tartışmalara ilişkin sorusu üzerine, ''Sayın Başbakan, doğrudan doğruya veya dolaylı olarak sayın Öcalan ile müzakere halinde. Anladığım kadarıyla zaman zaman İmralı'ya gidip gelmek sıkıntı oluyor. Sayın Başbakan kendi evinin alt katında bir daire kiralayıp alırlarsa direkt ilişkiyi de kurarlar. Çok faydalı olur herhalde'' şeklinde konuştu.

TOSKAY AÇIKLAMA YAPTI

MHP Genel Başkan Yardımcısı Tunca Toskay, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan için ''Sayın'' ifadesini kullanmasının, dil sürçmesi olduğunu bildirdi.

Toskay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''(Sayın Öcalan) tabiri tamamen bir dil sürçmesidir. Ne Tunca Toskay, ne de başka bir MHP mensubu Öcalan'a 'sayın' demez. Öcalan'ı biz, 'Terörist başı ve bebek katili' olarak nitelendiriyoruz'' dedi.

Tunca Toskay, 13 Martta Sakarya'nın Geyve ilçesinde yapılacak olan Belediye Meclis Üyeliği seçimleri için ilçeye bağlı Alifuatpaşa beldesinde vatandaşlarla bir araya gelmiş ve bir gazetecinin sorusunu yanıtlarken, ''Sayın Başbakan, doğrudan doğruya veya dolaylı olarak sayın Öcalan ile müzakere halinde. Anladığım kadarıyla zaman zaman İmralı'ya gidip gelmek sıkıntı oluyor. Sayın Başbakan kendi evinin alt katında bir daire kiralayıp alırlarsa direkt ilişkiyi de kurarlar. Çok faydalı olur herhalde'' şeklinde konuşmuştu.


 

Bu haber toplam 2026 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri