Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tuncay Özkan'dan Zekeriya Öz tweeti

08.02.2015 01:20
Ergenekon davasında 5 yıl tutuklu kalıp tahliye olan gazeteci Tuncay Özkan, savcılık sorgusunda dönemin savcısı Zekeriya Öz'ün kendisine ilk sorusunun "Bizim Akın İpek'i kazıklamışsın" olduğunu açıkladı.

Ergenekon davasından 5 yıl tutuklu kaldıktan sonra tahliye olan gazeteci Tuncay Özkan, twitter hesabında savcılık sorgusunda dönemin savcısı Zekeriya Öz ile arasında geçen diyalogu anlattı.

Dönemin Ergenekon davası savcısı Zekeriya Öz'ün "Atatürk'ün Bursa Nutku'nun evimden çıkmasını Ergenekon üyeliğimin delili olarak gösterdi" diyen Tuncay Özkan, sorguda kendisine sorulan ilk sorunun ardından "Bu davanın ne olduğunu anladım" dedi.

AKIN İPEK'TEN KANALTÜRK'Ü GERİ İSTEMİŞTİ

Cemaat’e yakın işadamı Akın İpek, CHP Parti Meclisi üyesi Gazeteci Tuncay Özkan'danKanaltürk'ü satın almıştı. Bunun ardından aralarında yaşanan Kanaltürk davası sonucunda Özkan, kanalı geri almak istemişti. Bu olayların yaşandığı sırada Tuncay Özkan, Ergenekon davasından tutuklanmıştı.

ÖZ'ÜN SORGUDA İLK SORUSU: BİZİM AKIN'I KAZIKLAMIŞSIN

Zekeriya Öz'ün savcılık sorgusunda kendisine "Bizim Akın'ı kazıklamışsın" diye soru sorduğunu belirten Tuncay Özkan,  şunları söyledi;

"Ergenekon savcısı Zekeriya Öz'ün sorguda ilk sorusu "Bizim Akın'ı (İpek) kazıklamışsın" oldu. O zaman bu davanın ne olduğunu anladım."

Bu haber toplam 1938 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri