Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tuncel, teröristin cenazesini almaya geldi

14.11.2011 00:02
Annesi tarafından teşhis edilen terörist Mensur Güzel'in cesedi, BDP'li Tuncel ve yakınları tarafından Diyarbakır'a götürülmek üzere İstanbul Adli Tıp Kurumundan alındı
''Kartepe'' adlı deniz otobüsünü kaçıran ve ölü ele geçirilen terörist Mensur Güzel'in cesedi, annesi tarafından teşhis edildikten sonra yakınları tarafından Diyarbakır'a götürülmek üzere İstanbul Adli Tıp Kurumundan alındı.
 
BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel'in de aralarında bulunduğu bir grup, ''Kartepe'' adlı deniz otobüsünü kaçıran ve düzenlenen operasyonda ölü ele geçirilen terörist Mensur Güzel'in cesedinin İstanbul Adli Tıp Kurumundan çıkarılmasını bekledi.
 
Burada gazetecilere açıklamada bulunan Tuncel, Güzel'i annesinin teşhis ettiğini belirterek, ''Arkadaşımızın cenazesi, birazdan Diyarbakır'da gömülmek üzere yola çıkarılacak'' dedi.
 
Türkiye siyaseti açısından konuşulması gereken yeni konular bulunduğunu ifade eden Tuncel, şunları söyledi:
 
''Bu olay da göstermiştir ki, burada ciddi bir sorun var. Türkiye, bu gündemde ne kadar görmek istemese de bu sorunu görmek durumundadır. Türkiye kamuoyuna bilgi kirliliği ulaştı. Niye sağ yakalanacakken bu kişi infaz edildi? İkna edilebilirdi. İstanbul Valisi'nin, Kocaeli Valisi'nin açıklamaları neden farklı?''
 
Gemideki hiçbir yurttaşın zarar görmemiş olmasının önemli olduğunu anlatan Tuncel, Mensur Güzel'in de öldürülmeden yakalanabileceğini ve yaşam hakkının ihlal edildiğini ileri sürdü.
 
Tuncel, Kürt sorununun çözülmediği sürece daha çok insanın yaşamını yitireceğini iddia ederek, '' Mensur'un hikayesi bile Kürt sorununu arayanlara ibret vericidir. Umarım artık başka asker, gerilla ve sivil yaşamını yitirmez'' dedi.
 
Annesi tarafından teşhis edilmesinin ardından, Mensur Güzel'in cesedinin bulunduğu araç, İstanbul Adli Tıp Kurumundan ayrıldı. Burada cesedin alınması için bekleyen grup, bir süre terör örgütü PKK lehine slogan attı.
 
Bu haber toplam 2958 defa okunmuştur
Terörün siyasi uzantıları bunlar
Seydi Ahmet TURAN
Hiç utanma kalmamış bunlarda,dağdaki teröriste,bomba atana,gemi kaçırana sahip çıkıyorlar.deyinki biz pkk nın arka bahçesiyiz deyin herkes biliyor sizin yalancı olduğunuzu sahtekar olduğunuzu yaw siz uygarlığın insanlığın neresindesiniz.sizin yakıtınız kan gözyaşı ve ölümler bunlar bitince krediniz de tükenecek. önlenebilirmiş de miş de , adamın elinde gemiyi batıracak kadar bomba var onlarca ihsanın hayati tehlikesi var sen gitseydin bari eline pkk çiçeği verseydinde ikna etseydin de kurtarsaydın bari.
14 Kasım 2011 Pazartesi 09:14
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri