Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Araçları yakıp işçileri kaçırdılar

01.06.2012 14:00
Tunceli'de işçileri taşıyan aracı yaktılar. Yakılan araçtaki işçilerden haber alınamıyor...

Tunceli merkeze bağlı Alacık köyünde yapılacak olan jandarma karakolunun yol yapımında çalışan iş makinelerinin operatörleri akşam saatlerinde Tunceli'ye döndükleri sırada yolları PKK'lılar tarafından kesildi.Araçlar ateşe verilerek yakılırken, içindekilerden haber alınamıyor.

 

Alacık Köyünde jandarma karakolunun yapılacağı bölgede yol yapımında çalışan özel bir firmaya ait 3 iş makinesinin operatörü ve işçilerin PKK'lılar tarafından kaçırıldığı iddia edildi. İş makinesi operatörleri ve yol yapımında çalışan işçileri taşıyan ve plakası henüz tespit edilmeyen araç, Tunceli'ye 12 kilometre uzaklıktaki Uzuntarla Köyü yakınlarında yolu PKK'lılar tarafından kesildi. Aracı ve içinde bulunanları anayoldan başka bir köy yoluna doğru saptırıldı. Anayoldan yaklaşık 1.5 kilometre uzaklıktaki Samanlı mezrasına kadar götürülen operatörlerin ve işçilerin araçları Samanlı mezrası yakınlarında ateşe verildi. Olaydan sonra işçilerin ve operatörlerin akıbetleri hakkında bilgi alınamazken, PKK'lılar tarafından kaçırıldıkları tahmin ediliyor.

 

 

Tunceli valiliğinden yapılan açıklamada ise işçilerin sayılarının henüz tespit edilmediği, ayrıca kaçırılıp kaçırılmadığı konusunda ise net bilgi bulunmadığı bildirildi. Valilik, işçilerin içinde bulunduğu aracın yakıldığının bilindiğini, güvenlik güçlerinin bölgede operasyon başlattığını belirtti.

 

 

Araç yakma olayın güvenlik güçlerine haber verilmesinden sonra Jandarma bölge komutanlığından kalkan helikopterler bölgeye çok sayıda özel eğitimli asker sevk etti. 2 kobra helikopteri de bölge üzerinde uzun süre keşif uçuşu yaptı. Gece boyunca Tunceli jandarma komutanlığı ile 4'ncü komando tugayından kalkan çok sayıda helikopter bölgeye havadan asker sevk etti

Bu haber toplam 2170 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri