Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Devrik Lidere eşinden fırça

11.02.2011 19:20
Muhalif gösteriler sonucu devrilen eski Tunus Cumhurbaşkanı Zeynel Abidin Bin Ali'nin, S.Arabistan'a gitmeden önce, Tunus'taki son anlarında uçağa binmek istemediği eşinin ise kendisine 'embesil' diye bağırdığı belirtildi.

 

Tunus’un devrik lideri ülkeden ayrılmak istemeyince, eşi böyle bağırdı; “Bin uçağa embesil,”

İngiliz Daily Telegraph gazetesi, muhalif gösteriler sonucu devrilen eski Tunus Cumhurbaşkanı Zeynel Abidin Bin Ali'nin, Suudi Arabistan'a gitmeden önce, Tunus'taki son anlarında yaşananları yazdı.

İsmini açıklamayan bir hava kuvvetleri yetkilisinin tanıklığına dayandırılan habere göre, Bin Ali uçağa binmek istemeyince, eşi Leyla "Bin uçağa gerizekalı. Tüm hayatım senin ahmaklıklarına katlanmakla geçti!" diye bağırdı.

Bin Ali "Hayır, ben kalıp ülkem için ölmek istiyorum" deyince, bu kez Emniyet Müdürü Ali Şeriati, "Allah aşkına bin" diyerek Zeynel Abidin Bin Ali'yi merdivenlerden yukarı itti ve uçağa bindirdi.

Bin Ali çiftini taşıyan uçak kalktıktan sadece bir kaç dakika sonra, çoğu Leyla Bin Ali'nin ailesinden olan 20 kadar kişi Fransa'ya gitmek üzere havaalanına gitti; ancak askerlerce tutuklandı.

BBC-TÜRKÇE

Bu haber toplam 2030 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri