Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türbanlı vekiller dünya basınında

31.10.2013 20:00
AK Partili dört milletvekilinin TBMM Genel Kurulu'na türbanla girmesi, dış basın gündemine de taşındı.
Ak Partili dört milletvekilinin TBMM Genel Kurulu'na türbanla girmesi dünya basınında da yer aldı.
 
 
AFP:
 
Türkiye'nin İslamcı hükümetinden dört milletvekili, parlamento oturumuna başörtüsüyle katıldı.
 
Türkiye'de en son Türk asıllı ABD vatandaşı Merve Kavakçı 1999'da parlamentodaki yemin törenine katılırken, başörtüsüyle meclise girmişti. Yuhalanarak parlamentodan çıkan Kavakçı'nın daha sonra Türk vatandaşlığı da geri alınmıştı.
 
Türk hükümeti 30 Eylül'de demokrasi ve özgürlüklerin geliştirilmesi adına sunduğu reform paketi kapsamında kamu hizmetindeki başörtüsü yasağını kaldırmıştı.
 
 
REUTERS:
 
Parlamentoya türbanla giren Adalet ve Kalkınma Partisi vekillerinden Nurcan Dalbudak, oturumdan önce Reuters'a yaptığı açıklamada, "Nasıl tepki vereceklerini bilmiyoruz ama meclise başörtülerimizle gireceğiz ve çalışmaya devam edeceğiz" dedi.
 
Dalbudak, "önemli bir devrin başlangıcına tanıklık edeceğiz ve biz de bunda başrol oynayacağız, bu konuda önderlik edeceğiz. Bu çok önemli" diye konuştu.


Daha fazlasını oku: Türbanlı vekiller dünya basınında - Dünya Haberleri - Güncel Haber - Haber - Spor Haberleri- Sıcak haber - Yerel Haber http://haber.rotahaber.com/turbanli-vekiller-dunya-basininda_412216.html#ixzz2jK8fc63c
Follow us: @Rotahaber on Twitter | rotahaberr on Facebook 
Bu haber toplam 1708 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri