Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TÜRGEV Genel Müdürü Koç: 'Hodri meydan'

08.03.2014 22:26
Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Genel Müdürü Salih Koç, dinleme ses kayıtlarıyla ilgili ‘hodri meydan’ diyerek açıklamalarda bulundu.
Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Genel Müdürü Salih Koç, dinleme ses kayıtlarıyla ilgili ‘hodri meydan’ diyerek, “Hiç endişemiz yok. Yürekleri varsa olduğu gibi versinler. Abdestimizden şüphemiz yok, namazımızdan şüphemiz olsun” dedi.
 
Tokat Öğretmenevi’nde basın toplantısı düzenleyen TÜRGEV Genel Müdürü Salih Koç, öğrencilere verdikleri yurt hizmetleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. TÜRGEV üzerinde son günlerde fazla durulduğu ve buradaki niyetin belli olduğunu ifade eden Koç, Başbakan Erdoğan’ın çocuklarının vakıf yönetim kurulunda ya da genel kurul üyesi olmasını farklı yönlere çekmek isteyenler olduğunu ileri sürerek, “Bunlar tamamen art niyetli şeyler. Başbakan çocuğu vakıf adamı olamaz mı, vakıfta hizmet edemez mi? Yasak mı, suç mu? Yani yetimlere hizmet etmek ne zamandan beri suç oldu. Şehit çocuğuna, yoksul çocuklara dünyanın çeşitli ülkelerinden bölgelerinden Diyarbakır’ından, Van’ından, İzmir’inden Trabzon’undan gelip onlara kucak açılmış. Aile sıcaklığında yurt hizmeti sunuyoruz” diye konuştu.
 
"AZICIK ŞEREFİNİZ, İNSAFINIZ VARSA OLDUĞU GİBİ YAYINLARSINIZ"
 
Yasa dışı bir şekilde telefonunun dinlenmiş olduğunu ifade eden Koç, “Yasa dışı izinsiz bir şekilde bunları açıkladılar. Benim telefon numaramı internete koydular. Bunun insanlıkla, vicdanla, izanla, Müslümanlık'la ben bağdaşır bir yönünü göremedim. Yani sizlerin hiç mi özel görüşmeniz olmaz? Birde şu var; tamam, çektiniz, yani keşke olduğu gibi mertseniz, delikanlıysanız olduğu gibi yayınlayın. Eyüp Eroğlu kardeşimle yaptığım 5-6 konuşmayı getirmişler. Mesela tabi ‘yardımcı olurum’ diyorum. O en son adaylık için çağrıldığı şey. O da ‘siz benim siyasi büyüğümsünüz, adaylık açıklandı. Bundan sonra bir çalışma stratejisi belirleme noktasında yardımcı olur musunuz?’ diyor. Elbette hayhay tabii ki yardımcı olacağız. Teşkilat çalışmaları ile ilgili bize ne düşüyorsa yaparız. ‘Birde arsa karşılığı’ ne çirkin bir şey. Biz başka bir arsa yapmadık ki. Bunun Eyüp Eroğlu ile hiçbir alakası yok ki. Bütün samimiyetimle söylüyorum.
 
Olsa ne olur? Biz bu hizmetleri veriyoruz. Tokat için böyle bir hizmet getirmek suç mu? ‘Yok, adaylık karşılığı.’ İnsan, Allah’tan korkar. Utanmayı bırakmışlar, yani utanma diye bir şey kalmamış. Ben buna en hafif ifade ile söylüyorum. Alçaklıktır, bu bir şerefsizliktir bunu böyle vermek. Azıcık şerefiniz, insafınız varsa olduğu gibi yayınlarsınız. Oradan buradan kırpmışlar. Madem yayınladınız, biraz mert olun. Onlara diyorum bunu yapanlara ‘kimin namı hesabına çalışıyorsunuz?’ Benim özelimi iznim olmadan nasıl yayınlarsınız. Avukatım suç duyurusunda bulunacak. Falanca örgüt üyesiymişiz. ‘Selam örgütüymüş.’ Birbirini tanımayan örgüt mü olurmuş. İki yıl kanunsuz hukuk dışı dinlenip, ondan sonra hukuk dışı bir şekilde bir yerlere servis edilip, ondan sonra da fitne fesat çıkarmanın kime ne faydası olacak” şeklinde konuştu.
 
Gaziosmanpaşa Üniversitesi (GOÜ) Kampüsü’nün yakınlarında 27 dönümlük bir özel mülkiyet olduğunu ifade eden Koç, konuşmasına şöyle devam etti: "Biz de dedik ki burayla ilgili bir görüşün. İmar durumu nasılmış alırız? Oraya bir tane yurt yaparız. Tokat’a bir tane yurt yapmayalım mı? Böyle bir şey olur mu? Tabi ki yapacağız. Biz alacağız, özel mülk satıyor adam kime ne? Biz de alıyor ve yurt yapıyoruz bundan doğal bir şey olabilir mi? Bunlar bizim azmimizi bilir. Bizi yalan dolan durduramaz, kendilerine baksınlar. Kayıt dışı aldıklarına baksınlar. Allah’tan korksunlar, utanmayı bıraktı bunlar. Uygun bir yer bulunursa bu yurdu yapacağız. Vakfımız inşaatını yapabilecek durumda. Siz de araştırın bakın beraber yapalım bu yurdu. Şer odakları vakfımızın hizmetlerini bahane ederek dikkatleri başka yerlere çekmeye çalıştılar. Tokat’ta olan da bu. Burada bir şey yapabilir miyiz? Avucunuzu yalarsınız, bir şey bulamazsınız. Hiçbir şey de bulamazsınız, hiçbir şey de yapamazsınız. Hiçbir şey yok çünkü."
 
"HODRİ MEYDAN. YÜREKLERİ VARSA OLDUĞU GİBİ VERSİNLER"
 
"Yapılan dinlemelerle ilgili bir endişeniz var mı, başka kayıtlar çıkabilir mi?" şeklindeki sorulara ise Koç, “Hiç endişemiz yok. Hodri meydan. Yürekleri varsa olduğu gibi versinler. Abdestimizden şüphemiz yok, namazımızdan şüphemiz olsun” diye cevap verdi.
 
KAYNAK: İHA


Daha fazlasını oku: TÜRGEV Genel Müdürü Koç: 'Hodri meydan' - Gündem Haberleri - Güncel Haber - Haber - Spor Haberleri- Sıcak haber - Yerel Haber http://haber.rotahaber.com/turgev-genel-muduru-koc-hodri-meydan_443114.html#ixzz2vPAhCDt3
Follow us: @Rotahaber on Twitter | rotahaberr on Facebook
Bu haber toplam 5720 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri