Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Özal'ın oğlu bombayı patlattı

07.12.2011 15:54
Turgut Özal'a suikast girişimini oğlu ilk kez açıkladı. İşte detaylarıyla o anlar...

Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, Mecmua Dergisi'ne verdiği röportajda çarpıcı bir suikast girişimi iddiasında bulundu.

IŞIKLAR GİTTİ GELDİ
'87'deki suikast girişiminden hemen önce Başbakanlık uçağıyla biz İstanbul'dan Ankara'ya gideceğiz. Uçak Gulfstream'di. Özel uçakların Rolls Royce'dur. Ben uçağa önceden girdim, babam da gazetecilerle VIP salonunda.uçakta kaptan pilot, ikinci pilot, hostes kız ve ben varız. Motorlar çalışırken uçağın ışıkları bir anda gitti. İkinci pilot kalktı düğmelere bastı, tekrar ışıklar geldi. 'Ne oldu' dedi pilota. O da 'Sigortalar efendim, önemli değil' dedi.

'Derken babam uçağa bindi. Uçakta 13 kişiyiz. Büyükada üstündeyiz. Tırmanıyoruz, yine gitti ışıklar, düğmeye bastılar ışıklar geldi. Be babama 'Uçağı tekrar geri döndüreceğim' dedim. 'Nasıl biliyorsan öyle yap' dedi. Bana her bakımdan güvenirdi anlayacağınız. Kaptan pilota döndüm, o diyor ki hala; 'Bir şey yok Ankara'da baktırırız!' 'Kardeşim uçakta başbakan var şakası yok bu işin geri dön' deyince içinden küfür ede ede döndü. Bir anda sağ motor bam dedi gitti. Sol motor zorlanmaya başladı.

DENİZE ÇAKILACAKTIK
Kısa bir süre önce. Uçak da otomatik pilottan çıktı, kapaklandı, biz aşağıya denize doğru gidiyoruz diklemesine... Bir anda dumana boğulduk, göstergeler gitti, telsizler çalışmıyor, yangın çıktı. Herkes çığlık çığlığa bağırıyor, ben de camdan bakıyorum uçak böyle denize doğru iniyor. Babam karşımda. Onun yanında da acil çıkış kapısı vardı. Uçak denize inerse 20 dakika suyun üzerinde yüzer. İnerse diyorum, kapıyı açar ve babamı dışarı iter kurtarırım Hostes düştü bayıldı, orada midesi delinmiş kızın.

TEKERLEĞİ PATLADI
Babam öncegazeteokuyordu. Tabii ışıklar sönünce bıraktı. Babamı hayatımda ilk defa öyle bağırırken gördüm. 'Herkes yerine otursun Allah'ın dediği olur...' Ardından bir sakinleşme oldu. Uçak pistin ucuna vurdu, teker patladı, durdu. Dumanlar çıkıyor uçaktan, pistin ortasındayız.. Gece karanlık. Her an bir uçak inebilir üzerimize. Kaptan pilot, 'Herkes dışarı çıksın uçak patlayacak' diye bağırdı ama kapı açılmıyor. Çünkü kabin basıncı ve dışarısı eşit değil. Hemen koştular kargoyu açtılar. Kargo kapısı yerden çok yüksektir... 2.5 metre yükseklikte ve yer beton. Hemen korumalar atladı. Babamı omuzlardan tutarak indirdiler. Ondan sonra da herkes sıraya girdi. Mehtap var o gece, hiç unutmuyorum. Babam o kadar rahat insan ki, 'Çocuklar' dedi 'Mehtap denize ne güzel vurmuş şu manzaraya bir bakın'. Adam şiir yazacak neredeyse, millet korkudan titrerken'

ABD'den uzmanlar gelip inceledi...
Olayın ardından ABD'den uçağın mühendisleri geldi. İki kablo birbirine sürtmüş, kısa devre yapmış.Benzinkanatların içinde durur ya ve benzinin içinde elektrik kabloları kısa devre yapıyor işte. 60 milyon dolarlık uçakta öyle aptal bir şey olmaz. Belli ki birisi oynamış kablolarla! Fakat o gün es geçildi ve raporda ne diyor biliyor musun? 'Bu durumda, bu uçağın infilak etmeme ihtimali yüzde 5!' yani havada olsa yüzde 95 infilak edecektik. Ve bu o zaman ciddiye alınmadı.  

Bu haber toplam 3938 defa okunmuştur
yeterli deyilmi.
ashaber@ymail.com
sy. özal'lar. bu ülkede KÜRT olarak isterseniz reisi cumhur olun ,ister başbakan. isterseniz genelkurmay başkanı , sizin canınıza kastedilmesi için yeterli deyilmi sanıyordunuz ?? bunca senedir devlet içinde yaşadınız. bu gerçeyi anlıyamadınızsa, kabahati kimde aramaya hakkınız varki.? merhum özal babanızın batmaktan kurtardığı bu devlet sizin şahsınızda tüm kürtlere kefen biçmekle meşgul ,yanlış anladığımız bir şey varsa siz doğrusunu söyleyiverin lütfen . geçmişin başbakanlarından recep pekerin sözünü tüm kürtler iyice düşünmeliler, dediki: bu ülkede yalnızca türk var, birde türkten başka türkün hizmetçileri . bu mantık deyilmi anadolunun dağlarına tepelerine şehirlerini ve okullardaki körpe çocukların kafalarına gönüllerine ne mutlu türküm diyene diye nakşedenler. ?? maziye bir bakıver neler neler bıraktılar ? bu ülke mantık pilanında mayın tarlasından farklı deyil. şimdilerde o mayınları döşeyenlerin evlatlarıda
09 Aralık 2011 Cuma 14:38
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DERİN DEVLET
Turan HACIMEMİŞOĞLU
Derin devlet deşifre olacak mı?
07 Aralık 2011 Çarşamba 18:13
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri