Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türk- Arap Ekonomi Forumu'na Baka İmzası

02.05.2011 19:24
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), İstanbul'da 6. Türk Arap Ekonomi Forumu'na Katıldı.

Batı akdeniz kalkınma ajansı (baka), istanbul'da 6. Türk arap ekonomi forumu'na katıldı. Bölgesel kalkınma ajanslarından sadece BAKA'nın stant açıp tanıtım yaptığı programda, iş ve siyaset dünyasının önemli isimlerine yatırım yapılacak sektörlere ilişkin sektör raporları verildi. Açılış sonrasında stantları gezen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de BAKA standını ziyaret edip bizzat teşekkür etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in evsahipliğinde, Maliye Bakanlığı ve Arap Birliği (League of Arab States) resmi desteğinde, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı işbirliği ile Al-Iktissad Wal-Aamal Group (AIWA) tarafından 6. Türk - Arap Ekonomi Forumu (TAF), İstanbul'da Four Seasons Bosphorus Otel'de geçtiğimiz ayın son haftasında gerçekleştirildi.

Foruma bölge iş dünyasının önde gelen temsilcilerinin yanı sıra üst düzey hükümet erkanında katılım olacağı, ayrıca işadamları arasında iletişimin azami ölçüde arttırılması amacıyla katılımcılara ikili görüşme imkanları da sunulan etkinlikte BAKA da stant açtı. Kalkınma ajanslarından sadece BAKA'nın stant açıp tanıtım yaptığı Türk - Arap Ekonomi Forumu'nda, Dış İlişkiler ve Tanıtım Birimi uzmanları Bayram Altıntaş ile Muhsin Vural'dan oluşan BAKA ekibi bölgenin yatırım fırsatlarını ikili görüşmeler, sektör raporları ile tanıtım materyallerini dağıtarak yerli ve yabancı işadamlarına tanıttım yaptı. Haberler.Com
    

Bu haber toplam 2552 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri