Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türk Askeri Suriye'de Esir Mi?

21.03.2013 12:13
Gündeme bomba gibi düşen iddiaya Ahmet Davutoğlu'ndan yalanlama geldi.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Suriye'nin Halep kentinde Türk Silahlı Kuvvetlerine mensup bir Türk generalinin yakalandığına dair haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

CHP Kırklareli Milletvekili Mehmet Kesimoğlu, Halep'te Suriye ordusu ile muhalif güçler arasında yaşanan çatışma sırasında bir Türk generalinin yakalandığı iddialarının doğru olup olmadığını sordu.

Soru önergesini yanıtlayan Dışişleri Bakanı, Suriye'nin Halep kentinde Türk Silahlı Kuvvetlerine mensup bir Türk generalinin yakalandığına dair haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Söz konusu haberleri "asılsız" olarak niteleyen Dışişleri Bakanı, "Konuya ilişkin olarak, 6 Ağustos 2012 tarihinde Bakanlığımız Sözcüsü tarafından basında bu yönde çıkan asılsız haberlere ilişkin olarak gerekli açıklama yapılmıştır. Esasen bu yönde bilahare bilahare ortaya çıkan benzeri tüm iddiaların da asılsız olduğu ortaya çıkmıştır" dedi. Dışişleri Bakanı, şöyle devam etti:

"Suriye olayların en kısa sürede barış ve istikrar odaklı bir seyir kazanması ve geçiş sürecinin halkın meşru beklentileri doğrultusunda tamamlanması için çaba harcayan ülkemiz, temel dış politika ilkeleri çerçevesinde barışçıl bir yaklaşım sergilemektedir."  

Bu haber toplam 1420 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri