Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türk askerinden Kosova polisine teknik destek

Kosova'da On Yıldır Kfor Barış Gücü Bünyesi Altında Görev Yapan Kosova Türk Taburu Görev Kuvvet Komutanlığı, Yerel Kurumlara Yardım Etmeye Devam Ediyor.
Kosova'da on yıldır KFOR barış gücü bünyesi altında görev yapan Kosova Türk Taburu Görev Kuvvet Komutanlığı, yerel kurumlara yardım etmeye devam ediyor.

Türk askeri bu destek çerçevesinde Prizren Polis Bölge Müdürlüğü'nün ihtiyacı olan çeşitli bilgisayar malzemesi ve elektronik malzemesi yardımı yaptı. Teslim için Prizren Polis Müdürlüğü'nü ziyaret eden Tabur Komutanı Yarbay Nail Yiğit ve beraberindeki Sivil Asker İşbirliği-SAİB yetkilileri, Kosova polisi tarafından karşılandı. Kosovalı yetkililer, Türk Taburunun yardımlarından dolayı duydukları memnuniyet dile getirerek teşekkür ettiler.

Türk Tabur Komutanı Yarbay Nail Yiğit de Kosova'da emniyet ve asayişin bekçisi olan ve çalışmaları büyük takdir toplayan Kosova polisinin gelişmesi ve etkinleşmesi için her türlü yardıma hazır olduklarını ve ellerinden gelen desteği yapacaklarını ifade etti. Prizren Polis yetkilileri, Türk taburunun desteklerinden dolayı teşekkür belgesi verdi.

(CİHAN)
 
Bu haber toplam 1534 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri