Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türk askerinden Kosovalı nineyi ağlatan yardım: Elini öpmek istedi...

10.03.2015 00:33
Türk askeri, Kosovalı ailelere gıda ve giyim yardımı yaptı. Mehmetçiğin yardım ettiği 80 yaşındaki Kosovalı, komutanın elini öpmek istedi.

Kosova'da 1999 yılından bu yana KFOR barış gücü bünyesi altında görev yapan Kosova Türk Temsil heyeti Başkanlığı, Kosovalı sivillere yönelik yardım faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. Türk askerin son 20 yılın en büyük kış aylarının yaşandığı Kosova'da eksi 10 derecede ihtiyaç sahibi Kosovalı Bin aileye sahip çıkarak gıda ve giyecek yardımında bulundu. 80 yaşındaki bir Kosovalı kadın, Türk subayının kendisine gıda ve giyim paketi vermesi ardından ağlayarak komutanının elini öpmek istedi. Komutan da sen benim değil ben senin elini öperim diyerek yaşlı kadının elini öptü.

16 yıldır Kosovalılara yönelik yardım faaliyetlerini aralıksız sürdüren Türk askeri, Türk Kızılayı ile gerçekleştirmiş olduğu işbirliğiyle Kosova genelinde bin aileye, gıda malzemelerinden oluşan yardım paketi ile giyecek yardımında bulundu.

Mehmetçik, un, şeker, bulgur, makarna, nohut, fasulye, yağdan oluşan gıda paketi yanında; mont, kazak, tişört, pantolon, eşofman, elbise yardımında da bulundu. Kosova'nın birçok bölgesinde din, dil ve ırk ayrımı gözetmeksizin Türk, Arnavut ve Boşnak asıllı ihtiyaç sahibi ailelere yardım paketlerini dağıtan Türk askeri, ihtiyaç sahibi Kosovalılara yönelik yardımlarının artarak devam edeceğini söyledi.

Bu haber toplam 1928 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri