Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türk düşmanı vekile eylemci Türklerden alkış

04.06.2013 01:19
Sözde Ermeni soykırım iddialarını hazırlayan Kakabaveh, bu sefer de İsveç 'i Türkiye’yi boykot etmeye çağırdı.

İsveç'in başkenti Stockholm 'de İstanbul Gezi Parkı gösterilerine destek vermek isteyen bir grup gösterici, üç sene önce sözde Ermeni soykırım iddialarını hazırlayan ve meclisten geçiren Türkiye karşıtı Sol Partili Milletvekili Amineh Kakabaveh 'i alkışladı.

Sergel Torg meydanında bir araya gelen Türkiye kökenli göstericiler, İstanbul'da devam eden protestolara destek verdi. Değişik müzik gruplarının da konser verdiği gösteri sırasında İranlı ve Kürt kökenli İsveç Milletvekili Amineh Kakabaveh da hazır bulundu.

Burada bir konuşma yapan Milletvekili Kakabaveh, İsveç'in ve AvrupaBirliği'nin Türkiye'ye büyük destek verdiğini ancak Türkiye'de insan hakları ve demokrasi alanında kısıtlamalar yaşandığını, kadınların başörtüsü takmaya zorlandığını ve evlerinde oturmaya zorlandığını iddia etti.

Yaşanan olaylardan nedeniyle, İsveç'i Türkiye'yi boykot etmeye çağıran Kakabaveh'i, ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk posterleri olan göstericiler uzun süre alkışladı.

Hükümeti istifaya çağıran ve Gezi Parkı'na dokunulmamasını isteyen göstericiler, bir süre sonra dağıldı.

Türkiye'ye yönelik sert eleştirilerini her fırsatta dile getiren Kakabaveh, 11 Mart 2010'da İsveç Meclisi'nin bir oy fark ile kabul ettiği sözde Ermeni soykırımı iddialarıyla ilgili yasanın hazırlanmasında ve kabul edilmesinde büyük çaba harcamıştı. 

CHA

Bu haber toplam 3008 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri