Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türk gemisi, Putin'in Kırım köprüsüne çarptı

23.03.2016 23:10
Turkuaz Shipping denizcilik şirketine ait "Lira" adlı kuru yük gemisi, 19 Mart'ta Rusya'nın 2014 yılında Ukrayna'dan ele geçirdiği Kırım Yarımadasına inşa ettiği köprüye çarptı.

Haberi duyuran Rusya'daki İTAR-TASS ajansı daha 19 Martta meydana gelen kazaya herhangi siyasi içerik katmama çabası göstererek, "Türkiye'deki Turkuaz Shipping şirketine ait "Lira" kuru yük gemisi Karadeniz ile Azak Denizini birbirine bağlayan Kerç boğazı geçişi sırasında belirlenen rotadan saparak Rusya ana kara kesimiyle Kırım Yarımadası arasında inşa edilmekte olan köprünün ayaklarına çarptı.

Gece saatlerinde meydana gelen kaza sırasında inşa edilmekte olan köprünün bir çakma direği tamamen tahrip olmuş, diğer iki direğin de büyük zarara gördüğü rapor ediliyor. Köprüyü inşa etmekte görevlendirilen "Krimskiy Most" inşaat gurubu zarar faturasını hazırlıyor" dendi.

LİMANA ÇEKİLDİ

İnşa edilmekte olan köprünün ayaklarına çarpan geminin tedbiri önlem olarak Taganrog limanına çekildiği de kaydedildi.

PUTİN: HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR

Rusya'yı Kırım'a bağlayacak kara ve demiryolu köprü inşaatını kazadan hemen önce teftiş eden Rusya Devlet Başkanı Putin, "Bu köprü bizim için hayati önem taşıyor. Köprü inşaatı aksatılması durumunda sorumlular kelleleriyle hesap verecek" sert uyarısında bulunmuştu. Hürriyet

Bu haber toplam 1766 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri