Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türk Günü Yürüyüşleri’ne Adım Adım

18.04.2012 22:03
Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF), yurtdışında yapılan en büyük Türk etkinliği olan New York Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali’nin organizasyonuna ilişkin olarak Türkevi’nde bir toplantı düzenledi.

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF), yurtdışında yapılan en büyük Türk etkinliği olan New York Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali’nin organizasyonuna ilişkin olarak Türkevi’nde bir toplantı düzenledi.

TADF Başkanı Ali Çınar’ın başka bir program nedeniyle katılamadığı toplantıya TADF’ye bağlı derneklerin başkanları ve üyeleri katıldı.

18 Mayıs’ta New York’ta düzenlenecek olan Türk günü Balosu ve 19 Mayıs’taki Türk Günü Yürüyüşü’nün dışında Philedelphia ve New Jersey’deki yürüyüşler hakkında da görüşüldü.

Faaliyetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Faruk Acar, toplantıda genel format üzerinde konuşulduğunu, bu seneki yürüyüşte bazı değişiklikler olacağından, düzenlenecek toplantılarla fikir alışverişi yapmanın yararlı olacağını düşündüklerini belirtti. Yürüyüşle alakalı bazı işlerde sponsorluk yöntemiyle çalışacaklarını söyleyen Acar, yürüyüşte mehter takımı ve klasik müzik ekibinin de olacağını bildirdi. Acar, konser için New York’ta sahne alacak sanatçıların Demet Sağıroğlu, Ege ve Burak Kut; Philedelphia’da Aslı ve Eşref İnceoğlu; New Jersey’de Hülya Polat olarak belirlendiğini aktardı.

Türk Günü Balosu’nda Türk yemekleri

TADF Genel Sekreteri Turan Ayaz, Türk Günü Balosu için gündemde olan otelin Marriot Marquis Otel olduğunu söyledi. 18 Mayıs’ta gerçekleşecek olan baloda Türk yemekleri servis edilmesi için anlaşmaya yakın olduklarını belirten Ayaz, her şeyiyle tam bir Türk gecesi yapmayı istediklerini aktardı. Bu yıl gerçekleşecek olan yürüyüşün önceki yıllara göre çok farklı olacağının altını çizen Ayaz, yemek standlarının da ikiye bölüneceğini; bir kısmının 1’nci Cadde’de, bir kısmının da 2’nci Cadde’de yer alacağını ve bu şekilde karışıklığın ve standların önünde kalabalık gruplar oluşmasının önlenmesinin amaçlandığını bildirdi. “O gün Manhattan’ı ‘kırmızı-beyaz’ renklerle süsleyeceğiz.” diyen Ayaz, sistemli bir şekilde çalıştıklarını, o günün ruhunu en iyi şekilde yansıtacaklarını söyledi.

19 Mayıs’ta New York sokakları ‘kırmızı-beyaz’ olacak

Amerika’daki Türk varlığının en güçlü sesi olarak kabul edilen, 1981 yılında Ermeni terör örgütü ASALA'yı protesto etmek için başlatılan ve daha sonra festivale dönüşen Türk Günü Yürüyüşü'nün 31'incisi, 5 Mayıs’ta Philedelphia’da, 6 Mayıs’ta Paterson’da ve 19 Mayıs’ta NewYork’ta gerçekleşecek.

Ebru DOĞAN-TurkishNY.com 

Kaynak:
Bu haber toplam 3614 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri