Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türk iş lobisi çalışmalara başladı

26.01.2011 00:25
İsveç'te genç iş adamları tarafından kurulan ve alanında tek olan Türk iş lobisi, çalışmalarına hız verdi...

ATİLA ALTUNTAŞ/STOCKHOLM
İsveç’te güçlü bir Türk lobisini oluşturmak için 3. Ay önce kurulan Türk İş Net derneği yönetimi önemli çalışmalar yapmak için bir araya geldi.

İsveç’te yaşayan genç iş adamları ve İsveç’te isim yapmış banka ve şirket çalışanlarının katıldığı toplantıya, T.C Ticaret müşaviri Murat Ertekin’de katıldı.

Hedeflerinin İsveç’te her alanda etkili bir Türk lobisi olduğunu kaydeden ve toplantının açılış konuşmasını yapan Türk İş Net derneğinin yönetim kurulu üyesi Ebru Elcim, ‘’Amacımız başta iş adamlarımız olmak üzere, İsveç’te başarılı olmuş insanlarımızı bir araya getirip bir çatı altında toplamak ve beraber hareket etmektir. Kendi alanında uzman olmuş insanlarımızdan faydalanarak, bilgileri İsveç’te yaşayan Türk toplumunu aktarmak. Ayrıca İsveç’te Türk toplumuna karşı var olan kötü ön yargıları yıkmak ve bu topluma Türk insanını daha iyi tanıtmak’ diye konuştu

TÜRK- İSVEÇ ICT FORMU BAŞLIYOR.
Türk İş Net derneğinin kurulmasında büyük emeği geçen ve dernek başkanı olan Mansur Köylüoğlu, 8- 10 Şubat tarihleri arasında yapılacak Türk –İsveç ICT Formuna İsveç’te bulunan tüm Türk şirketlerini davet etti. Türkiye’den 15 ICT şirketinin katılacağını söyleyen Köylüoğlu, ‘’Türk iş konseyi başkanı İsak Alaton ve İsveç İş konseyi başkanı Erik Belfragi’nin önderlik yapacağı toplantı Stockholm’de iki gün sürecek. Bizde görüşmelerde hazır bulunacağız, İsveç’ten bu görüşmelere katılmak isteyen Türk şirketlerini de memnuniyetle toplantılara bekliyoruz’’ Dedi.


Türk İş Net derneğini çok önemseyen ve çalışmalara destek veren T.C Ticaret müşaviri Murat Ertekin 8- 10 Şubat’ta yapılacak Türkiye- İsveç ICT Formuna katılmaları için 300’e yakın şirkete davetiye gönderdiklerini belirtti. Türkiye’den gelen bir bürokrat olarak, Türkiye gözlüğü ile olaylara baktığını söyleyen Ertekin, ‘’Türk toplumu burada yeterince kalabalık. Güçlerin birleştirilmesi lazım. Her konuda olmasa bile ciddi konularda bileşilmesi lazım. Elimize dernek aracılığı ile ciddi bir fırsat geçti. Ümit ediyorum ki, derneğimiz dağılmanın önüne geçecek birleştirici bir güç olacaktır.’’ Diye ifade etti.

http://www.turkisnet.se/

 

Kaynak:
Bu haber toplam 4280 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri