Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türk Metal: Medya maymunlaştı

24 Ocak 2009 / 17:27
Türk Metal Sendikası Manisa 1 Nolu Şube Başkanı Hüseyin Özben bir basın toplantısı yaparak, gözaltına alınan Genel Başkan Mustafa Özbek’e haksızlık yapıldığını söyledi ve medyanın haberlerini maymunlaşma olarak yorumladı.
Aziz Gül'ün haberi
Türk Metal Sendikası Manisa Şube Başkanı Hüseyin Özben, sendikanın genel başkanı Mustafa Özbek hakkında ''Ergenekon'un finansörü'' şeklinde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını savundu.

Sendikanın Manisa Şube binasında basın toplantısı düzenleyen Özben, İktidara yalakalık etmeyi ‘medya anlayışı’ haline getirmiş olan bazı basın ve yayın organlarının Genel Başkanımız hakkında “Ergenekon’un Finansörü” iftirasını ortaya atıp, Bağımsız Türk yargısına ve kamuoyuna bu iddiayı sanki gerçekmiş gibi dayatmaları bu çevrelerin her türlü çirkinliği ve çirkefliği yapabilecek bir ahlaki çöküntü içinde olduğunu göstermektedir. Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek’in bugüne kadar hiçbir karanlık çevre ile madde ve manevi bağı olmamıştır. Genel Başkanımızı sanki karanlık ilişkiler içinde imiş gibi gösteren çevreler, dikkat edilecek olursa hep aynı çevrelerdir.
Bu çevrelerin genel karakteri daha doğrusu karaktersizliği, bu tür yayınlar yaparak iktidardan maddi ve manevi destek koparmaktır. Bu çevreler, gerek gazetelerinin sayfalarını gerekse televizyon ekranlarını geçici bir süre açarak, yurt içinde kendilerine soytarılık edecek medya maymunlarını sendikamız ve genel başkanımız aleyhine konuşturarak kendi yanlışlarına yeni ortaklar bulmaktadır. Buldukları medya maymunlarının büyük bir bölümü de karakterinin mayasında ihaneti taşıyan hainlerdir.
Türk-Metal Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek'in Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.
Türk Metal Sendikasının 45 yıldır sendikal yaşamın içinde bulunduğunu, ''büyük ve güçlü'' bir sendika konumuna gelmesindeki en büyük payın Genel Başkan Özbek'e ait olduğunu savunan Özben, ''Bu gözaltına alınmalardan da bir şey çıkmayacağına inanıyoruz'' dedi.

Bazı basın organlarında Özbek hakkında ''Ergenekon'un finansörü'' şeklinde haberlerin yer aldığını belirten Özben, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Kamuoyuna bu iddiayı sanki gerçekmiş gibi dayatmaları, bu çevrelerin her türlü çirkinliği yapabilecek bir ahlaki çöküntü içinde olduğunu göstermektedir. Genel başkanımız Özbek'in bugüne kadar hiçbir karanlık çevre ile madde ve manevi bağı olmamıştır. Dikkat edilecek olursa genel başkanımızı sanki karanlık ilişkiler içindeymiş gibi gösteren çevreler, hep aynı çevrelerdir. Bu tür yayınlar yaparak iktidardan maddi ve manevi destek koparmak istiyorlar. Ancak her şeye rağmen genel başkanımız Özbek, bu iddiaların altında ezilmeyecek bir sendikacıdır. Genel Başkanımıza inanıyor, ona sahip çıkıyoruz, çıkmaya da devam edeceğiz.''
Özben, diğer bütün sendikacıların susmayarak, yapılanlara karşı seslerini yükseltmeleri gerektiğini sözlerine ekledi.
Kaynak:
Bu haber toplam 1256 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri